Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witaj, gwiazdko złota”

Zapraszamy do wzięcia udziału w XXXI edycji konkursu „Witaj, gwiazdko złota”. Na zgłoszenia czekamy do 25 listopada 2022 roku.

Tytuł konkursu „Witaj, gwiazdko złota”, zaczerpnięty został od pierwszych słów kolędy Zygmunta Noskowskiego i jest ideą przewodnią tego wydarzenia artystycznego. Od samego początku tematem konkursu jest Boże Narodzenie – świąteczne obrzędy religijne i rodzinne. Natomiast celami konkursu są: wychowywanie w duchu szacunku dla wartości narodowych, rodzinnych i chrześcijańskich oraz utrwalanie i przechowywanie ponadczasowych tradycji kultury polskiej. Konkurs, choć jest wydarzeniem autonomicznym, stanowi integralną część festiwalu kolęd organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach pod nazwą „Tyskie Wieczory Kolędowe”.

Konkurs skierowany jest do uczestników zajęć placówek wychowania pozaszkolnego, placówek kulturalnych, wychowanków przedszkoli, uczniów wszystkich typów szkół z wyjątkiem liceów sztuk plastycznych.

Udział w konkursie jest bezpłatny! Na prace czekamy do 25 listopada 2022 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu.

Już nie raz przekonaliśmy się, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a mali artyści są bardzo pomysłowi i oryginalni! Mamy nadzieję, że i tym razem dzieci i młodzież bardzo licznie odpowiedzą na nasze zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie.

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące