Sierpniowe „Ramy Kultury” już dostępne!

Zatoczyliśmy koło. Oddajemy w Państwa ręce dwunasty numer „Ram Kultury”, finalizując w ten sposób nasz pierwszy, spędzony wspólnie, rok.

Mam wielką nadzieję, że miesięcznik stał się dla wielu z Państwa towarzyszem w kulturalnych podróżach po naszym pięknym mieście. Bogactwo i różnorodność wydarzeń, jakie proponujemy co miesiąc w naszym kalendarium, skłania mnie, by wrócić pamięcią kilkanaście lat wstecz. Tychy walczyły jeszcze wówczas z łatką miasta-sypialni, a wielu mieszkańców powtarzało jak mantrę, że „nic się tu nie dzieje”. Już wtedy nie była to prawda. Oczywiście nie porównujemy się z Wiedniem czy Krakowem, jednak lokalni dziennikarze, relacjonujący dla Was wydarzenia i imprezy kulturalne, a także pracownicy miejskich jednostek i instytucji kultury, doskonale wiedzą, że tak zwanych „spokojnych” miesięcy, w których można liczyć na wolne weekendy, jest w roku bardzo niewiele. Tak było wówczas i tak jest dziś. Różnica jest taka, że o sypialni nikt już nie wspomina. A przynajmniej od dawna nie obiło mi się to o uszy. To z pewnością w dużej mierze zasługa zmiany technologicznej, jaka się dokonała. Za pośrednictwem internetu i mediów społecznościowych informacje o wydarzeniach docierają do odbiorców błyskawicznie i w atrakcyjnej formie. Kontakt odbiorcy z twórcą może być niemal osobisty, a wymiana informacji – natychmiastowa. W tym cyfrowym świecie coraz częściej się słyszy, że media drukowane odchodzą do lamusa. Cóż, my właśnie kończymy roczek, uporaliśmy się z chorobami wieku dziecięcego i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Katalizatorem tego optymizmu są oczywiście miłe wiadomości, jakie otrzymujemy od naszych Czytelników, ale i nadzieja, a nawet przekonanie, że magia szeleszczącego papieru nie pozwoli takim gazetom, jak nasza, odejść w zapomnienie. Zachęcamy do lektury przy dobrej kawie i układania planów na najbliższy czas z naszym miesięcznikiem. Oczywiście, jeśli wolicie, ze smartfonem też można. Wszystkie informacje są dostępne także na kultura.tychy.pl.

Sylwia Witman

W najnowszym numerze:
– zapowiedź sierpniowych koncertów muzyki klasycznej połączonych z edukacją muzyczną dla dzieci, które odbywają się w ramach cyklu Wakacyjny Muzycznik,
– podsumowanie programu grantowego „Lato w tetrze”, który realizowany jest w tym roku przez Teatr Mały w Tychach,
– wywiad z Wojciechem „Muzykiem” Harmansą, jednym z członków zespołu szantowego Perły i Łotry, w którym opowiada o perłowym jubileuszu zespołu i nadchodzącym festiwalu Port Pieśni Pracy,
– a także bogate kalendarium imprez, konkursy oraz opis szkicu Stanisława Gadomskiego w cyklu Trzecim okiem.

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61,
e-mail: redakcja@mck.tychy.pl
Redaktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl
Zespół: Daria Gawrońska, Małgorzata Król, Agnieszka Woszczyńska
Korekta: Agnieszka Tabor
Layout: Aleksandra Krupa i Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio
Skład i łamanie: Magdalena Dziedzic KlarStudio
Druk: Drukarnia AA Print, Mikołów
Nakład: 3.000 egz.
Fotografia okładkowa: Magdalena Borucka

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach, Gemini Park Tychy oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ.
Poniżej prezentujemy również dotychczasowe wydania „Ram Kultury” w wersji online:

Ramy Kultury nr 12
Ramy Kultury nr 11
Ramy Kultury nr 10
Ramy Kultury nr 9
Ramy Kultury nr 8
Ramy Kultury nr 7
Ramy Kultury nr 6
Ramy Kultury nr 5
Ramy Kultury nr 4
Ramy Kultury nr 3
Ramy Kultury nr 2
Ramy Kultury nr 1

GALERIA


Share