Lipcowe wydanie „Ram Kultury” już dostępne!

Wakacje zapowiadają się muzycznie i plenerowo. Spotkania z muzyką, filmem i teatrem w najbliższym czasie będą się odbywać na łonie natury lub w przestrzeni miejskiej.

Na kolejnych stronach piszemy m.in. o bardzo intensywnym pierwszym weekendzie lipca, który wypełnią wydarzenia związane z organizowanym po raz pierwszy Świętem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W Tychach będą to m.in. spacery po osiedlu A, wyprawy trolejbusem śladami Ryśka Riedla oraz cykl koncertów Etno na Dzikiej Plaży. Muzyka nad Jeziorem Paprocańskim zabrzmi jednak już 1 lipca, w przeddzień Święta GZM. Wówczas zostanie zainaugurowany cykl Muzyczne Wieczory nad Jeziorem. W kolejne piątki lipca (zawsze o godzinie 20.00) na terenie OW Paprocany zagrają: latynoski Los Cumbancheros Quartet, śląski bluesman Grzegorz Kapołka z zespołem, jazzowa formacja Parnas Brass Band, Gypsy Swing Quartet (założony przez ukraińskiego wirtuoza skrzypiec, Siergieja Wowkotruba) oraz duet Michał Czachowski i Giridhar Udupa, łączący flamenco i muzykę indyjską. Piątki w Paprocanach to będą muzyczne podróże po świecie. Tego lata wystartuje także nowy cykl bezpłatnych koncertów w Parku Miejskim Solidarności. Na niedzielne spotkania z muzyką kameralną, adresowane przede wszystkim do młodych słuchaczy, zaprosi Sonos Kwartet. Będzie można wysłuchać utworów klasyków (Haendla, Bacha, Mozarta, Bizeta, Straussa), a także znanych motywów muzyki filmowej czy przebojów zespołu The Beatles. Koncerty będą się odbywać w lipcowe niedziele (17, 24, 31 lipca), zawsze o godzinie 16.00. Ale nie tylko muzyką żyje człowiek. Miejskie Centrum Kultury zaprasza do swojego ogrodu na seanse filmowe w ramach cyklu Kino FreeLove. Z kolei Teatr Mały przygotował na wakacje projekt „Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje”, czyli warsztaty dla rodzin z dziećmi o rozmaitej tematyce (zabawa z ruchem, scenografia, dźwięk, praca z ciałem, zajęcia manualne i plastyczne). A więc niezależnie od tego, czy wolicie błogie lenistwo przy dźwiękach muzyki, czy szalone wakacyjne przygody – ruszajcie w plener!

Sylwia Witman

W najnowszym numerze znajdziemy:
– słowo na temat Mikrowypraw organizowanych przez Muzeum Miejskie i Miejskie Centrum Kultury w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
– relacja z partnerskiej wystawy malarstwa tyskich artystów w Oberhausen,
– wywiad z Kasią Skibą i Boogiem, którzy opowiedzą o muzycznej impezie Etno Dzika Plaża,
– oraz parę słów o Beksińskim i wystawie jego dzieł, organizowanej przez Tichauer Art Gallery.

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61,
e-mail: redakcja@mck.tychy.pl
Redaktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl
Zespół: Daria Gawrońska, Małgorzata Król, Agnieszka Woszczyńska
Korekta: Agnieszka Tabor
Layout: Aleksandra Krupa i Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio
Skład i łamanie: Magdalena Dziedzic KlarStudio
Druk: Drukarnia AA Print, Mikołów
Nakład: 3.000 egz.
Fotografia okładkowa: Dominika Dyka

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach, Gemini Park Tychy oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ.
Poniżej prezentujemy również dotychczasowe wydania „Ram Kultury” w wersji online:

Ramy Kultury nr 11
Ramy Kultury nr 10
Ramy Kultury nr 9
Ramy Kultury nr 8
Ramy Kultury nr 7
Ramy Kultury nr 6
Ramy Kultury nr 5
Ramy Kultury nr 4
Ramy Kultury nr 3
Ramy Kultury nr 2
Ramy Kultury nr 1

GALERIA


Share