Zabierz ze sobą czerwcowe wydanie „Ram Kultury”!

W tym miesiącu informator liczy aż 12 stron, z czego połowę zajmuje kalendarium. Co to oznacza? Czerwiec zapowiada się wyjątkowo intensywnie i imprezowo!

Czerwiec – ostatni wiosenny miesiąc – w tyskiej kulturze wita nas całym wachlarzem imprez dla najmłodszych. Dzień Dziecka będziemy świętować od środy (1 czerwca) aż do niedzieli.

Oprócz największego rarytasu, spektakluDzieci z Bullerbyn” – opisanego na sąsiedniej stronie – w naszym kalendarium jest wiele propozycji na spędzenie czasu z pociechami. Wśród nich Japoński Dzień Dziecka na placu Baczyńskiego (będą samuraje, herbata, sushi, kaligrafia i wszystko, co kojarzy się z Krajem Kwitnącej Wiśni), sportowy festyn na osiedlu M, spektakle w Klubie MCK Wilkowyje i Klubie Osiedlowym „Regina”, rodzinny festyn w dzielnicy JUW-e i Starotyskie animacje dla dzieci. Trzymamy kciuki za pogodę i życzymy wspaniałej zabawy.

Nadchodzące lato to także wznowienie seansów w kinie plenerowym. Pierwszy tegoroczny pokaz w cyklu Kino FreeLove w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury odbył się 27 maja. Kino pod chmurką zawita także do Parku Górniczego na osiedlu A – tam seans już 3 czerwca.

Niezwykłe wydarzenie, które z pewnością zelektryzuje miłośników malarstwa Zdzisława Beksińskiego, przygotowuje Tichauer Art Gallery. Wystawa kilkudziesięciu obrazów artysty wraz z cyklem wydarzeń towarzyszących potrwa od 18 czerwca do 25 września. Oprócz oryginalnych dzieł Beksińskiego będzie można oglądać wystawę multimedialnąBeksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”. Będą też pokazy filmów o życiu Beksińskich, spotkania z ich przyjaciółmi, panele dyskusyjne oraz koncert. Śledźcie nasze kalendarium, by niczego nie przegapić!

Chciałabym szczególnie polecić jeszcze jedno wydarzenie: 11 czerwca na Dzikiej Plaży w Paprocanach odbędzie się finałowy koncert przeglądu kapel około-rockowych (bardzo sympatyczne sformułowanie) pod nazwą Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień. Własne kompozycje oraz autorską interpretację utworów zespołu Dżem zagrają: Double Blind, ExoMooN, KASIA SKIBA i JA, Petrykora i skrawki. Podobno dziś prawdziwych kapel rockowych już nie ma, ale nie zaszkodzi wpaść i sprawdzić.

Sylwia Witman

W najnowszym numerze znajdziemy również:
zapowiedź spektaklu „Dzieci z Bullerbyn”, produkcji Teatru Małego w Tychach, na który zapraszamy z okazji Dnia Dziecka.
Recenzję wystawy rzeźb Anny Różyckiej „Part of body”, której wernisaż odbył się w poprzednim miesiącu. Wystawa potrwa do 17 czerwca, więc jest jeszcze szansa zweryfikowania słów recenzentki Wiesławy Konopelskiej.
Program obchodów setnej rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Zapowiada się spektakularnie, koniecznie sprawdźcie!
Recenzję premierowego spektaklu „Drugie piętro po prawej” alternatywnego Teatru BELFEgoR,
– a także kilka słów o XI Tyskim Festiwalu Performance, na który zaprasza kurator imprezy Piotr Kumor.

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61,
e-mail: redakcja@mck.tychy.pl
Redaktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl
Zespół: Daria Gawrońska, Małgorzata Król, Agnieszka Woszczyńska
Korekta: Agnieszka Tabor
Layout: Aleksandra Krupa i Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio
Skład i łamanie: Magdalena Dziedzic KlarStudio
Druk: Drukarnia AA Print, Mikołów
Nakład: 3.000 egz.
Fotografia okładkowa: Sylwia Witman

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach, Gemini Park Tychy oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ.
Poniżej prezentujemy również dotychczasowe wydania „Ram Kultury” w wersji online:

Ramy Kultury nr 10
Ramy Kultury nr 9
Ramy Kultury nr 8
Ramy Kultury nr 7
Ramy Kultury nr 6
Ramy Kultury nr 5
Ramy Kultury nr 4
Ramy Kultury nr 3
Ramy Kultury nr 2
Ramy Kultury nr 1

GALERIA


Share