warsztaty

Ferie 2022
Zimowe lampiony – światła miasta
Rodzinne warsztaty wokół architektury
Już 14 lutego 2022 roku w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało trzy propozycje warsztatów o różnorodnej tematyce – od architektury i urbanistyki aż po sport!

Wśród propozycji coś dla najmłodszych miłośników architektury, którzy połączą wiedzę o budynkach z najbliższej okolicy z zajęciami manualnymi, których efektem będzie własny lampion z fragmentem panoramy miasta – idealny, aby rozświetlić jeszcze nadal długie tyskie noce. Uczestnicy spojrzą inaczej na okoliczne skarby, budynki budzące wspomnienia, osobistych faworytów i fasady, które przyciągają oko.
Każdy będzie miał możliwość stworzenia własnego lampionu z prostych narzędzi: słoika, kalki technicznej, kleju, farby i małej świeczki / świeczki do podgrzewacza. Uczestników prosimy o przyniesienie szklanego słoika (po dżemie/miodzie itp. – możliwie najprostszego, o gładkiej tafli i stałej średnicy, oczyszczonego z etykiet). Im większy będzie słoik i im szersza jego szyjka, tym łatwiejsze będzie tworzenie fragmentu panoramy i ozdabianie wnętrza.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w dowolnym terminie między 14 a 25 lutego 2022 roku (udział płatny: 100 zł od grupy).

koszt: 10 zł od osoby
uwaga! obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43–100 Tychy
W tytule przelewu prosimy o wpisanie: „warsztaty zimowe lampiony 25.02.2022 – imię i nazwisko uczestnika”
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e–mail.

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.
więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące