warsztaty

Narodowe Święto Niepodległości
„Weź Polskę na warsztat!”
Warsztaty patriotyczne i stanowiska historyczno-edukacyjne
11 listopada mamy okazję do opowiadania dzieciom o historii ich kraju - najlepiej poprzez własny przykład uczestniczenia w uroczystaściach świąt państwowych. Zapraszamy na warsztaty rodzinne o tematyce patriotycznej.

W dniu 11 listopada pod Pomnikiem Niepodległości przy Al. Niepodległości 49, zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami do uczestniczenia w warsztatach patriotycznych oraz aktywnego obejrzenia stoisk historycznych. Będzie to doskonały wstęp do tego, aby opowiedzieć dzieciom czym jest niepodległość, jakie są symbole narodowe oraz przybliżyć im bohaterów oraz historię naszego kraju.
W godzinach 12.30 do 14.00 na rodziny czekają następujące atrakcje:
Arsenał
Namiot historyczny z wystawą broni, mundurów i ekwipunku udostępnionych publiczności do przymierzania i pamiątkowych zdjęć. Zbrojmistrz obsługujący stanowisko odpowiada na pytania zwiedzających oraz prowadzi prelekcje o historii uzbrojenia epoki.
Biuro inżynieryjne
W namiocie wojskowym na stołach kreślarskich prowadzone będą zajęcia manualne w oparciu o klocki Cobi. Uczestnicy będą mogli składać oryginalne zestawy lub kreować własne projekty w oparciu o udostępnione w kuwetach i skrzynkach klocki z serii historycznych pojazdów i samolotów. Na sztalugach prezentowane będą szkice i plany maszyn historycznych, tworzące klimat biuro projektowego.
Szkoła czołgistów
Makieta pola bitwy, na której uczestnicy mogą pokierować zdalnie sterowanymi czołgami historycznymi i rozegrać historyczną bitwę w układzie 1:1 lub 2:2. Zdalnie sterowane czołgi nie tylko poruszają się po makiecie ale także oddają strzały do pozostałych czołgów, uszkadzając różne elementy, unieruchamiając je lub wykluczając z walki.
Warsztaty rękodzielnicze: biało-czerwona bransoletka
Bransoletka wykonana z drewnianych koralików w kolorze czerwonym i białym oraz załączoną zawieszką – patriotycznym symbolem. Koraliki są wygodne, zawieszone na elastycznej lince, która rozciąga się i łatwo dopasowuje do odpowiedniej średnicy. Są uniwersalną ozdobą. Warsztaty poprowadzi Maria Blachnicka-Bielecka – instruktor zajęć plastycznych w Klubie Wilkowyje MCK.
Wstęp wolny!

Działania warsztatowo-edukacyjne będą poprzedzone oficjalnymi uroczystościami pod Pomnikiem Niepodległości. O godzinie 12.00 w ramach Niepodległa do Hymnu! Dołącz do akcji 11 listopada wraz z Orkiestrą Dętą KWK „Piast” oraz chórem „Cantate Deo”, przybyłymi gośćmi oraz mieszkańcami miasta będzie okazja do odśpiewania 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”.
Serdecznie zapraszamy!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące