spektakl

FESTIWAL MALUTKI
O czym szepcze las
reż. Alicja Morawska-Rubczak
W ramach Festiwalu Malutkiego skierowanego do naj, najmłodszego odbiorcy kultury, zapraszamy na przedstawienie "O czym szepcze las", które będzie można zobaczyć 26 czerwca aż 3 razy tj. w godzinach: 11.00, 13.00 i 15.00.

„O czym szepcze las”, czyli opowieść o tym, co chcą nam przekazać drzewa i czym ja chciałabym podzielić się z Wami – naszą publicznością, rodzinami, dziećmi, dorosłymi, artystami… którzy doświadczyli, i których doświadczyła pandemia. To była długa droga. I tak jak w lesie – chwilami piękna, wyciszająca, niekiedy pełna lęku, przedzierania przez chaszcze, poszukiwania zgubionych ścieżek. Ale dobrze było się z Wami wszystkimi tak pogubić, żeby znowu odnaleźć tę drogę..” – Alicja Morawska-Rubcza

Spektakl jest zaproszeniem do wsłuchania się w historie, które chce opowiedzieć nam las. W sposób poetycki – na poziomie słowa, dźwięku i obrazu – zaprasza widzów w różnym wieku do poznania bogactwa świata drzew i ich mieszkańców. Piękne animowane lalki, intrygujące obrazy i wizualizacje, zaskakujące dźwięki – to wszystko sprawi, że poczujecie magię lasu i nabierzecie ochoty na leśny spacer z jeszcze bardziej otwartymi oczami, uszami i sercem.

Główną inspiracją do powstania spektaklu są książki Simony Kossak i Petera Wohllebena – autorów, którzy zarówno dzieci, jak i dorosłych potrafią fascynować i porywać opowieściami snutymi o lesie i jego mieszkańcach, pokazując złożoność i niezwykłość otaczającej nas natury oraz wagę naszej zdolności wsłuchiwania się w to, co próbuje wyszeptać do nas las.
Spektakl powstaje jednak przede wszystkim z fascynacji byciem w lesie na co dzień, bacznego przyglądania się zachodzącym w nim zmianom oraz – co w obecnym czasie niezwykle cenne – sile i poczuciu stabilności, które daje nam kontakt z naturą. W sytuacji pandemii stał się bezcennym dobrem, pozwalającym na złapanie oddechu, poszukiwanie i zgłębianie nowych więzi – zarówno z samym sobą, jak i z bliskimi.

Spektakl jest również poszukiwaniem nowych możliwości artystycznego spotkania z widzami w okresie pandemii i powstaje z uwzględnieniem wytycznych związanych z reżimem sanitarnym. Jego twórcy starają się wykorzystać powstałe ograniczenia i podjąć próbę artystycznych poszukiwań form nowej bliskości i kreowania scenicznego świata bogatego w doznania sensoryczne, dającego widzom poczucie bezpieczeństwa.

Spektakl zrealizowany w kooprodukcji Teatru Animacji w Poznaniu i Art Fraction Foundation w ramach projektu „Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years” realizowanego ze środków programu Kreatywna Europa.

DO WSPÓLNEGO OGLĄDANIA zapraszamy dzieci w wieku 2-5 lat.

Teatr Animacji w Poznaniu
reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
scenografia, kostiumy: Barbara Małecka
muzyka: Wacław Zimpel
wizualizacje: Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki
badaczka procesu twórczego: Justyna Czarnota
obsada: Julianna Dorosz, Marcel Górnicki, Aleksandra Leszczyńska
koprodukcja: Art Fraction Foundation
premiera: 1 czerwca 2021
czas trwania: 40 minut

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące