koncert

Next Wave
Miłosz Pękala
Zapraszamy na koncert z cyklu Next Wave, na którym wystąpi Miłosz Pękala, perkusista, który od wielu lat jako solista lub kameralista bierze udział w prestiżowych koncertach, festiwalach i różnorodnych projektach artystycznych.

Miłosz Pękala to perkusista i wibrafonista, kompozytor i pedagog. Znany jest m.in. z zespołów Mitch & Mitch, Kwadrofonik czy duetu z Magdą Kordylasińską-Pękalą, równie dobrze czuje się w repertuarze klasycznym, eksperymentalnym, jak i rozrywkowym.

„Nie moje tempo!” – pastwi się (w nagradzanym Oscarami filmie Whiplash) nauczyciel-sadysta nad młodym adeptem jazzowej perkusji. Przy Miłoszu Pękali wredny pedagog siedziałby cicho, bo po pierwsze polski mistrz instrumentów perkusyjnych sam jest cenionym wykładowcą, a po drugie równie doskonale gra w każdym tempie. Dał temu wyraz na wydanym w 2021 r. wirtuozowskim albumie 8 Pieces in Different Tempos, rozpisanym na wibrafon, elektronikę i 8-bitowe brzmienia rodem ze starych gier komputerowych. Materiał z tej płyty będzie podstawą koncertu w Tychach, ale w programie znajdą się też kompozycje m.in. Steve’a Reicha i Sergia Krakowskiego. Koncertowi towarzyszyć będzie projekcja wideo autorstwa artysty wizualnego Wiktora Podgórskiego (VTR).

GALERIA


ORGANIZATOR:

AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące