koncert

Next Wave
ElettroVoce
Zapraszamy na koncert z cyklu „Next Wave”, na którym wystąpi duet powstały w wyniku współpracy dwojga kompozytorów: Agaty Zubel i Cezarego Duchnowskiego.

Agata Zubel to oryginalna, specjalizująca się w muzyce nowej śpiewaczka i wybitna kompozytorka. Jest pierwszą Polką w historii, która otrzymała Europejską Nagrodę Kompozytorską (w 2018 roku za „Fireworks”), u nas doceniono ją m.in. „Paszportem Polityki”. Cezary Duchnowski jest pianistą, improwizatorem i kompozytorem, którego żywiołem jest eksperyment. Razem tworzą duet ElettroVoce, w którym niestrudzenie szukają nowych barw i możliwości wykonawczych, posługując się głosem, fortepianem i improwizującym komputerem. Za kompozycję „Monada 3” otrzymali I nagrodę na 10. Międzynarodowej Trybunie Muzyki Elektroakustycznej w Rzymie. Jedną z dziewięciu opowieści bez słów, które składają się na album „Znikąd historie”, Zubel i Duchnowski zatytułowali „Chmury w głowie”, chyba przy okazji zdradzając swoją metodę twórczą.

Trzeba mieć w głowie bezkres nieba, by tworzyć muzykę tak otwartą, fascynującą i wymykającą się jakiejkolwiek kategoryzacji. Każdy, kto przybędzie na koncert bez wątpienia doświadczy tej magii.

GALERIA


ORGANIZATOR:

AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące