spotkanie

Magia sportowego radia
spotkanie z Jerzym Górą, dziennikarzem sportowym z Polskiego Radia Katowice
Spotkanie towarzyszące wystawie czasowej „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”.

18 stycznia 1954 roku po raz pierwszy pojawił się na antenie Polskiego Radia Katowice magazyn sprawozdawczy „Z mikrofonem po boiskach” – pierwsza audycja sportowa nadawana „na żywo” w historii polskiej radiofonii. Tematem spotkania z redaktorem Jerzym Górą z Polskiego Radia Katowice będzie rola oraz znaczenie sportowego radia kiedyś i obecnie.

Jerzy Góra to wieloletni szef redakcji sportowej Polskiego Radia Katowice. Pracuje w nim od 1978 roku z przerwami m.in. na szefowanie na Stadionie Śląskim i Polskiej Lidze Hokeja. Redaktor J. Góra był wysłannikiem radia na największe imprezy sportowe – igrzyska olimpijskie, piłkarskie mistrzostwa świata i Europy. W 2020 roku został laureatem konkursu „Silesia Press” za cykl programów „Widziane z Góry”.

więcej o wystawie czasowej „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”

prowadzi: Piotr Zawadzki
spotkanie online: streaming live na facebookowych profilach Muzeum Miejskiego w Tychach (@MuzeumMiejskiewTychach) i Tyskiej Galerii Sportu (@TyskaGaleriaSportu)

fot. Jerzy Góra podczas pożegnalnego meczu Włodzimierza Lubańskiego (z prawej) w reprezentacji w 1980 roku. Obok Zygfryd Szołtysik.

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące