warsztaty

Leki ziołowe
Warsztaty naparowe towarzyszące wystawie „Farmaceutka – Ogród Balsamiczny"
Uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mieli okazję wykonać wyciągi wodne takie jak napar, wywar, macerat lub odwar oraz zadać ekspertce nielimitowaną ilość pytań odnośnie ziół, leków ziołowych oraz naturalnych sposobów regeneracji.

Warsztaty „Leki ziołowe” pozwolą nam przyjrzeć się naszej domowej apteczce i wzbogacić ją o naturalne substancje, które sami przygotujemy. Będzie to również okazja do poznania leczniczych ziół, ich charakterystyk, zapachów i bogatych właściwości. Fitoterapia to dział farmakologii, który zajmuje się produkcją leków ziołowych z surowców pozyskiwanych z roślin leczniczych. Podczas spotkania z pracownią Nimrodel będziemy mieli okazję poznać ekspertkę w tej dziedzinie i zadać jej nielimitowaną ilość pytań odnośnie ziół, leków ziołowych oraz naturalnych sposobów regeneracji.
W tych podzielonych na część teoretyczną i praktyczną warsztatach zostaną omówione postaci leków galenowych stosowanych w ziołolecznictwie (trwałe i nietrwałe). W części praktycznej uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mieli okazję wykonać poszczególne wyciągi wodne takie jak napar, wywar, macerat lub odwar. Każdy uczestnik i uczestniczka, otrzymają materiały pomocnicze oraz pomoc teoretyczną i praktyczną.

Agata Zaskórska – zielarka i edukatorka mieszkająca w Częstochowie. Kształci się w tych materiach już od ponad 10 lat. Swoją wiedzę i praktykę zdobyła m.in. w Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, Poradni Zdrowego Odżywiania Dietetycznie Poprawni w Warszawie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach, Centrum Terapii Naturalnych Hagalaz we Wrocławiu, Centrum Naturoterapii ATYDE w Kudowie Zdroju. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów. Prywatnie mama Ziemowita. Prowadzi praktykę zielarską w Pracowni Fitoterapii Nimrodel, gdzie tworzy wiele fitoreceptur (leczniczych i kosmetycznych), sezonowo organizuje warsztaty, wykłady i spacery edukacyjne. Szczerze i bez pamięci zakochana w przetwórstwie zielarskim. Ponadto pasjonuje się litoterapią, psychosomatyką, aromaterapią i profilaktyką żywienia. Dodatkowo poprzez działania twórcze, uprzyjemnia czas sobie oraz bliskim poprzez arteterapie: począwszy od rękodzieła po rysunek i malarstwo. Wszystko chętnie opiera na starych botanicznych rysunkach, księgach zielarskich i medycznych, żywych odcieniach oraz przyjemnej dla oka i dotyku fakturze. Dużą wagę przywiązuje do przyrody, życia i kolorów.

Czas trwania: 2,5 godziny.
zapisy (liczba uczestników ograniczona): 887 450 212 (także SMSem), g.oleksy@muzeum.tychy.pl
koszt: 10 zł od osoby
uwaga! obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43–100 Tychy
W tytule przelewu prosimy o wpisanie: „warsztaty leki ziołowe 05.02.2022 – imię i nazwisko uczestnika”
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e–mail.

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, zwiedzając wystawę, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.
więcej informacji:
www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące