koncert

Koncerty Magdaleńskie
Improwizacje
Henryk Jan Botor – organy, Józef Skrzek – instrumenty elektroniczne
Zapraszamy na kolejne muzyczne spotkanie w ramach Koncertów Magdaleńskich. Tym razem w najstarszej tyskiej świątyni wystąpią Henryk Jan Botor oraz Józef Skrzek.

Dwa wielkie nazwiska i dwa muzyczne temperamenty. Henryk Jan Botor i Józef Skrzek spotkają się w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach podczas występu w ramach Koncertów Magdaleńskich. Co wyjdzie z tego połączenia? Z pewnością wielka muzyczna uczta!

Józef Skrzek – multiinstrumentalista i kompozytor, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, w ostatnich latach głównie komponujący muzykę sakralną.

Ten pochodzący ze Śląska jeden z najwybitniejszych polskich muzyków w historii. Józef Skrzek jest założycielem jednego z najważniejszych polskich zespołów – SBB (najpierw Silesian Blues Band, później Szukaj, Burz, Buduj), z którym wydał kilkadziesiąt płyt. Równie imponująco wygląda jego solowa dyskografia.

Henryk Jan Botor – kompozytor, organista. W swym dorobku kompozytorskim posiada utwory symfoniczne, kameralne, fortepianowe, organowe, chóralne oraz pieśni. Wśród jego recitali znalazły się również koncerty złożone z samych improwizacji na zadane tematy. Brał również udział w nagraniach płytowych swoich kompozycji i improwizacji.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące