koncert

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem
Muzyczna podróż we dwoje
Gabriela Kubarska — skrzypce, Michał Kubarski — akordeon
Piątkowy letni wieczór, blask zachodzącego słońca odbijający się w tafli jeziora i muzyka na żywo – czego chcieć więcej? Daj się porwać w muzyczną podróż i odwiedź nas w każdy piątek o godz. 20.00. Czekamy na Ciebie na Paprocanach!

Gabriela i Michał Kubarscy to młodzi artyści, którzy poznali się w trakcie studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zestawienie skrzypiec i akordeonu po krótkim czasie okazało się świetnym połączeniem instrumentalnym, pozwalającym stworzyć wyjątkowe kreacje muzyczne. Prawidłowe funkcjonowanie duetu wymaga podziału obowiązków: Michał odpowiada za przygotowanie utworów i ich aranżację, a Gabriela za wizualną i estetyczną stronę występów oraz social media.

Repertuar wykonywany przez młodych artystów obejmuje muzykę z różnych stron świata, przez argentyńskie tango, muzykę francuską, aż po Bałkany.

Muzycy występowali w najważniejszych salach koncertowych na Śląsku, m. in.  Filharmonii Śląskiej im. H. M. Góreckiego w Katowicach, Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Klubie Muzycznym „MUZA” im. Jana Kiepury i wielu innych.

Na swoim koncie mają I miejsce na 25. Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu w 2018 roku.

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące