koncert

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem
Koncert Agnieszki Zimnej i Piotra Pudełko
Znane melodie w kameralnym ujęciu
Muzyczne Wieczory nad Jeziorem to letni cykl koncertów, które w każdy piątek lipca i sierpnia będą odbywać się nad Jeziorem Paprocańskim.

Podczas kolejnego piątkowego koncertu w cyklu Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem Agnieszka Zimna (wokal) i Piotr Pudełko (piano) zagrają dobrze znane polskie piosenki z repertuaru m.in. Anny Jantar, Ewy Bem, Hanny Banaszak.

Agnieszka Zimna – absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku: Kompozycja, Dyrygentura i Teoria muzyki, specjalności: Dyrygentura chóralna. Studia ukończyła przedstawiając pracę
magisterską pt. „Konwencje kompozytorskie we współczesnych opracowaniach modlitwy Ave Maria na chór”. Studia licencjackie ukończyła również na Teorii muzyki. W dorobku dyrygenckim posiada koncerty w kraju i za granicą z Chórem Szkoły Muzycznej II stopnia w Sosnowcu. Współpracowała z Chórem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i prowadziła Zagłębiowski Zespół Wokalny. Niemal przez całe studia pełniła funkcję prezesa Chóru Akademii Muzycznej w Katowicach oraz przewodniczyła akademickiemu Kołu Naukowemu Dyrygentów Chóralnych „Choral Art”.
Obecnie, od 2016 roku, prowadzi Tyski Chór Mieszany Presto Cantabile, gdzie jest drugim dyrygentem.

Piotr Pudełko
Urodził się w 1997 r. w Tychach. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie saksofonu. Obecnie jest studentem pierwszego roku studiów stacjonarnych II stopnia Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach kształcąc się na kierunkach: kompozycja oraz instrumentalnym – saksofon.
W roku 2011 i 2012 uczestniczył jako kompozytor, aranżer i solista w dwóch kolejnych edycjach Warsztatów Jazzowych „Composer Lab” organizowanych przez Jazz Haus Schule w Kolonii. W roku 2013 skomponował oraz wykonał muzykę do sztuki „Hebama” w reż. Iwony Woźniak (przedstawienie nominowane do „Złotej Maski”).
W październiku 2020 r. został laureatem II nagrody (I nie przyznano) w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. H.M. Góreckiego w Katowicach za utwór „Pater Noster na chór mieszany a cappella”. Kompozycja została prawykonana 4 grudnia 2020 r. przez Chór Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jarosława Wolanina w ramach Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego ONLINE HoloGramy w Katowicach.
Jest laureatem wielu programów stypendialnych m.in.: Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS, Stypendium Prezydenta Miasta Tychy „Tyskie Orły”, Stypendium Prezydenta Miasta Tychy „Quod discis tibi discis” oraz Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach dla najlepszych studentów.
W grudniu 2019 roku Piotr Pudełko został laureatem VI edycji Tyskiego Banku Kultury, w ramach którego w roku 2020 zrealizował autorski projekt: „In memoria di Padre della Patria” – wydanie autorskiej płyty CD z utworami do tekstów Świętego Jana Pawła II, jako hołd w 100. rocznicę urodzin.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące