wernisaż

Okno na kulturę
„Boisko mojej wyobraźni”
wystawa prac plastycznych
Od 18 maja tyskie Okno na kulturę w Gemini Park Tychy wypełnią prace plastyczne wykonane przez uczestników zajęć prowadzonych przez Ośrodek Święta Faustyna. Wystawa odbędzie się w ramach XXI Festiwalu Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

„Boisko mojej wyobraźni” to temat wystawy prac plastycznych osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień uczestniczą w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w jedenastu Ośrodkach rehabilitacyjno-terapeutycznych mieszczących się w Tychach, Lędzinach, Knurowie, Grzawie, Wyrach, Mysłowicach i Zabrzu. Wystawa składa się z czterdziestu prac, które zostały wykonane technikami tj. malarstwo, rysunek, tkanina czy grafika.

Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek święta Faustyna – główny organizator wystawy – swoje działania terapeutyczne kieruje do dorosłych osób z niepełnosprawnościami i zburzeniami psychicznymi oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W Tychach jest obecny już 28 lat – od 1995 roku. Ideą działalności ośrodka jest m.in. umożliwienie, poprzez codzienne działania, rozwoju społecznego i zawodowego podopiecznych, a także rozwoju ich pasji i zainteresowań. Ośrodek pomaga też w przełamywaniu barier i ograniczeń, a organizacja niniejszej wystawy jest tego efektem.

 

Wystawa potrwa do 18 czerwca 2023 r.

Foto. M. Borucka

GALERIA


ORGANIZATOR:

Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące