Duży format Bartosza Hadrysia

Znakiem czasu jest, że ludzie zdecydowanie częściej odwiedzają galerie handlowe niż galerie sztuki. W końcu więc sztuka zawitała także do tych drugich i tak się właśnie stało w Gemini Park Tychy.

Działająca tam przestrzeń Okno na Kulturę w maju zaprezentuje malarstwo Bartosza Hadrysia.

W pejzażu artystycznych talentów polskich malarzy młodego pokolenia nie sposób nie zauważyć niezwykle dojrzałego i jednoznacznie zdefiniowanego malarstwa Bartosza Hadrysia – tak o twórczości Bartosza Hadrysia mówi prof. Jan Wiktor Sienkiewicz, historyk sztuki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Z konsekwentnie przez ostatnie lata doskonalonego warsztatu malarskiego, w którym główną rolę odgrywa pogłębione znawstwo koloru, w pracowni malarza powstają najczęściej wielkoformatowe, na wpół abstrakcyjne płótna olejne, nasycone jednocześnie bogatymi odniesieniami do malarstwa przedstawieniowego a niejednokrotnie wprost inspirowane ludzką figurą.

Bartosz Hadryś (rocznik 1977) urodził się, pracuje i tworzy w Tychach. Uprawia malarstwo i rysunek. Przy tworzeniu abstrakcyjnych form w swoich pracach wykorzystuje technikę olejną, dającą duże możliwości operowania światłem i kolorem.

Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Jest laureatem nagród i wyróżnień w konkursach z dziedziny malarstwa i rysunku. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą. W Tychach twórczość artysty można podziwiać na ekspozycji stałej, która znajduje się w biurowcu firmy ANMAR przy ul. Strefowej 22 oraz w pracowni malarskiej w Śląskich Zakładach Sztuki – Galerii na Wolności (pl. Wolności 3).

Od 16 maja wielkoformatowe abstrakcyjne dzieła będą przykuwać uwagę także w Oknie na Kulturę w Gemini Park Tychy. Więcej informacji o wystawie znajdą Państwo tutaj.

oprac. SW

GALERIA


Share