Śląska Grupa Bluesowa z nominacją do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”

Kolejnym po Aukso – Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy tyskim akcentem we Fryderykach 2023 jest nominacja w kategorii Album Roku Blues dla Śląskiej Grupy Bluesowej, w której wokalistką jest tyszanka Agnieszka Łapka!

Album Tu i teraz, który wydano w lutym zeszłego roku, został świetnie przyjęty przez krytyków, czego dowodem jest uznanie jury konkursu.

O przyznaniu wyróżnienia decyduje Akademia Fonograficzna, czyli powołane przez Związek Producentów Audio-Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1600 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Niewątpliwie takie docenienie twórczości jest dla każdego muzyka nobilitujące. Tym bardziej cieszymy się, że tą nominacją doceniono zespół o śląskich korzeniach, w skład którego wchodzą: Leszek Winder (gitara), Agnieszka Łapka (wokal), Michał Kielak (harmonijka), Krzysztof Głuch (fortepian), Mirosław Rzepa (gitara basowa) oraz Max Ziobro (perkusja).

Wszystkim muzykom serdecznie gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki za wygraną!

Więcej na temat tyskiej wokalistki bluesowej Agnieszki Łapki będzie można przeczytać w obszernym wywiadzie, który ukaże się na łamach miesięcznika „Ramy Kultury” już 1 kwietnia. Jest to bezpłatne czasopismo dostępne w wielu punktach dystrybucji, zlokalizowanych na terenie całych Tychów.

Już teraz możemy również zaprosić na koncert Agnieszka Łapka – muzyczna podróż, w którym usłyszymy wszystkich muzyków Śląskiej Grupy Bluesowej. Koncert odbędzie się w ramach Tyskiej Gali Kultury 19 kwietnia w Mediatece. Bilety na to wydarzenie dostępne są w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

Źródło: fryderyki.pl

GALERIA


Share