koncert

Tyska Gala Kultury
„Agnieszka Łapka – muzyczna podróż”
Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba zaprasza do wzięcia udziału w gali, podczas której uhonoruje artystów i aktywistów, którzy w ostatnim czasie wnieśli wiele w rozwój kulturalny naszego miasta.

Osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, popularyzacja kultury, a także ochrony kultury są ogniwami umożliwiającymi zdobycie nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury. Dodatkowo będzie przyznany tytuł „Tyskiego Ambasadora Kultury” dla osoby, która w sposób szczególny promuje miasto Tychy poprzez własny dorobek artystyczny o szczególnym znaczeniu w wymiarze ponadlokalnym.

Oprócz części oficjalnej, podczas której poznamy laureatów i odbędzie się uroczyste wręczenie nagród, przewidziana jest także część artystyczna, w trakcie której wystąpi Agnieszka Łapka – wokalistka bluesowo-jazzowa, urodzona i mieszkająca w Tychach. Wrażliwa i wszechstronnie utalentowana artystka, która w swoim dorobku twórczym obok wielu nagranych płyt ma niezliczoną ilość autorskich obrazów, okładek płyt i plakatów muzycznych. Odbyła wieloletni staż bluesowy wędrując od 2007 r. koncertowymi drogami ze Śląską Grupą Bluesową i śpiewając u boku Jana „Kyksa” Skrzeka. Równolegle pozostaje wokalistką grupy Oscillate oraz realizuje własne projekty muzyczne. Od wielu lat, jako wokalistka, jest notowana na czołowych miejscach rankingu BLUES TOP. Zapraszamy na autorski koncert tej artystki z udziałem znakomitych muzyków, gwiazd bluesa i jazzu.

Wystąpią:
Agnieszka Łapka – wokal
Przemek Borowiecki – perkusja
Michał Cholewa – instr. klawiszowe
Krzysztof Głuch – instr. klawiszowe
Krzysztof Głuch Jr – gitara
Antoni Gralak – trąbka
Michał Kielak – harmonijka ustna
Maciej Kitajewski – bas
Alek Korecki– saksofon
Adam Kulisz – śpiew
Mirek Rzepa – bas
Leszek Winder – gitara
Max Ziobro – perkusja
i inni…

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach