Dla Tych zagrają – Nowa Fala Tyskich Brzmień 2022

Powraca przegląd tyskich zespołów muzycznych! Jeśli jesteś członkiem kapeli pochodzącej z Tychów, chcesz się pokazać szerszej publiczności i zaprezentować własny dorobek artystyczny, to najlepszy moment, by wziąć udział w tym projekcie.

Przegląd zespołów muzycznych „Dla Tych zagrają” prezentował wiele rozpoznawalnych dzisiaj kapel m. in.: Double Blind, Klaustrofobia, Kasia Skiba i Ja, Chłodno czy Piotr Rzeka. Co roku projekt ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, co pokazuje skalę muzycznych talentów w naszym mieście. Może w tegorocznej edycji do tego grona dołączysz właśnie Ty!

Aby zgłosić zespół należy zapoznać się z regulaminem, przesłać wypełniony i podpisany przez wszystkich członków zespołu formularz, do którego należy dołączyć:
– dwa aktualne zdjęcia zespołu w możliwie najwyższej rozdzielczości
– logo zespołu (jeśli posiada)
– linki do co najmniej 5 utworów w tym: minimum 2 występy na żywo lub video z próby oraz 1 cover dowolnej piosenki z twórczości zespołu Dżem w nowej, autorskiej aranżacji
– rider techniczny
– linki do wszystkich oficjalnych social mediów zespołu
– w przypadku braku pełnoletności, któregoś z członków zespołu należy dołączyć pisemną zgodę przedstawiciela ustawowego (załącznik nr 2)

Komisja kwalifikacyjna dokona wyboru zespołów muzycznych w oparciu o ocenę materiału muzycznego według następujących kryteriów: aranżacja, spójność stylistyczna, poszukiwanie oryginalnej stylistyki i nowych brzmień, wokal, dobór tekstu, moc przekazu, całościowe wrażenie artystyczne oraz oryginalność wykonania coveru obowiązkowego.

Koncert finałowy zakwalifikowanych do przeglądu zespołów muzycznych odbędzie się na Dzikiej Plaży nad Jeziorem Paprocany 11 czerwca 2022 r.

Wyłonienia zwycięzców dokona Jury w składzie:
Tomasz Kasprzyk – muzyk, kompozytor, producent muzyczny, inżynier dźwięku i multiinstrumentalista, a także dziennikarz radiowy (Radio ZET, Antyradio) i telewizyjny
Jarosław Toifl – producent muzyczny i realizator dźwięku MAQ Records
Małgorzata Król – Dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

Ogłoszenie zwycięzcy „Nagrody Jury” nastąpi w dniu koncertu finałowego do 60 minut od zakończenia występu ostatniego zespołu muzycznego. Drugim laureatem zostanie zespół muzyczny, który otrzyma największą liczbę głosów publiczności tzw. „Nagrodę Publiczności”.

Na zgłoszenia czekamy do 22 kwietnia 2022 roku do godziny 12.00.

Dokumenty do pobrania:
Regulamin VI Przeglądu Muzycznego Dla Tych zagrają 2022
Załącznik nr 1 Zgłoszenie uczestnika
Załącznik nr 1 Zgłoszenie uczestnika
Załącznik nr 2 Zgoda przedstawiciela ustawowego
Załącznik nr 2 Zgoda przedstawiciela ustawowego

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące