Mural na ścianie SP 22 odsłonięty!

Tychy stają się coraz piękniejsze. 10 września odsłoniliśmy kolejny mural – tym razem na ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 22. Jego autorem jest Daniel Kaliński znany jako Chazme 718.

Chazme czyli Daniel Kaliński jest laureatem konkursu na projekt muralu na ścianie Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego przy ul. Harcerskiej 25. Szerzej o konkursie pisaliśmy w poprzednich wpisach (ZOBACZ). Autor muralu, jak sam podkreśla, zazwyczaj nie bierze udziału w konkursach, a do Tychów przyciągnęła go postać patrona szkoły – Rafała Pomorskiego.

W projekcie zgłoszonym do konkursu postanowił wykorzystać inspiracje pracami artysty, tworząc bardzo ciekawą, przestrzenną formę. Praca warszawskiego artysty przebiegła w iście ekspresowym tempie – ściana zyskała nowego wyrazu w niespełna tydzień. Zwieńczeniem pracy były warsztaty, które Chamze przeprowadził z uczniami szkoły. Do tego zadania wybrano 15 uczniów z klas VI – VIII, którzy poza zajęciami udzielają się w grupach i kółkach plastycznych. Wychowankowie bardzo chętnie wcielili się w rolę malarzy i wspólnie stworzyli imponujących rozmiarów przestrzenną pracę.

Podczas 2-godzinnych zajęć uczniowie stworzyli dwie prace nawiązujące do patrona naszej szkoły – Rafała Pomorskiego. Artysta przygotował dla nich materiały i szablony, z których uczniowie mogli dowolnie ułożyć kompozycję swoich prac – mówi Anna Kanclerz nauczycielka plastyki.

Dzieła powstałe podczas warsztatów pozostaną w szkole jako pamiątka niecodziennego spotkania.

Jak wyglądały warsztaty? Zobacz naszą galerię!

GALERIA


Share