DZIEŃ DZIECKA W TYCHACH

Gra terenowa, warsztaty, animacje, spektakle i wiele, wiele innych - tak wyglądać będzie Tyski Dzień Dziecka, którego obchody rozpoczniemy już 30 maja!

Miejskie Centrum Kultury

30 maja Miejskie Centrum Kultury zaprasza na  Przygodową Grę Terenową ,,Leśne zagadki. Bajtle na tropie”.

Chcesz odkryć sekrety tyskiego Parku Północnego? Grasować po zacienionych zielonych płucach miasta i świetnie się bawić? Jesteś gotowy, by zmierzyć się z zagadkami logicznymi i wykazać się sprawnością, fantastycznie spędzić czas i pokonywać kolejne wyzwania, które przygotowaliśmy dla nieustraszonych i ciekawych świata tyszan? Weź udział w bezpłatnej grze terenowej – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Udział w grze jest bezpłatny, a biorą w niej udział drużyny 2-4 osobowe składające się z samych dzieci (wtedy najmłodsze może mieć minimum 10 lat) lub dzieci z rodzicami.

Gra terenowa polega na odnalezieniu i dotarciu przez całą drużynę do wszystkich punktów zaznaczonych na otrzymanej mapie w regulaminowym czasie (do 18.00). Jest ich 12.   Część z punktów będzie wymagało wykonania specjalnego zadania, na innych tylko „odbijesz” swoją obecność specjalnym „dziurkaczem”, tzw. perforatorem.

Każda drużyna jest zwycięzcą, a wszystkie, które odnajdą minimum 80% punktów zaznaczonych na mapie, czeka niespodzianka na mecie.

Szczegóły dotyczące Przygodowej Gry Terenowej „Leśne zagadki. Bajtle na tropie” oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na: https://bit.ly/BajtleNaTropie.

Kontakt: 32 438 20 61. Wstęp wolny. Udział w grze jest bezpłatny.

Klub Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

30 maja zapraszamy również do ogrodu Klubu Urbanowice, gdzie czeka nas wiele atrakcji!

15:00 – Warsztaty i animacje

17:30 – Bajka dla dzieci „Na tropie zaginionej opowieści” – Teatr Trip

19:00 – Spotkanie z fizyką „Brrr… bardzo zimno” – Laboratorium Pana Korka

Wstęp wolny, obowiązują zapisy:

tel.: 726 261 375, urbanowice@mck.tychy.pl

Klub Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

1 czerwca zapraszamy do ogrodu Klubu Wilkowyje MCK, gdzie o godz. 18.00  wraz z Lufcikiem na Korbkę przeniesiemy się do niezwykłego świata robotów!

– W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, autora groteskowo-baśniowych opowiadań o robotach, które będą głównymi bohaterami naszego Dnia Dziecka. Lufcik na Korbkę zabierze nas w wyjątkową, kosmiczną podróż po świecie robotów. W programie przewidujemy dużo zabawy i niespodzianek dla wszystkich uczestników, którzy wraz z aktorami będą mogli współtworzyć ten magiczny świat – mówią organizatorzy.

Wstęp wolny Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:

tel.: 32 227 26 22, 691 770 344

klub@mck.tychy.pl

Teatr Mały Tychy

30 maja od godz. 16.00 odbędzie się spektakl „Kajtuś Czarodziej” w wykonaniu Teatru lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Spektakl na motywach zwariowanej powieści o małoletnim czarodzieju – historia niegrzeczności, samotności i buntu – poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka.

scenariusz: Magda Żarnecka
reżyseria: Roksana Miner
grupa wiekowa: 6+
czas trwania spektaklu: 65 minut

Bilety w cenie 20 zł i 25 zł dostępne w kasie teatru.

Miejska Biblioteka Publiczna

Wierszem malowane (wizualizacja wiersza – film dla dzieci) od 1 czerwca dostępny na stronie www.mbp.tychy.pl i Facebooku (MBP Tychy).

Niespodzianki z uśmiechem (niespodzianki przygotowane przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej 1 czerwca, w godzinach otwarcia.

Bajkoopowiadacz, 2 czerwca od godziny 17.00 Biblioteka Główna (Mediateka).

Loteriada dla małych czytelników, 1-2 czerwca, w godzinach otwarcia, Biblioteka Główna (Mediateka).

GALERIA


Share

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące