warsztaty

Zostań dekoratorem Tyskich Zakładów Gastronomicznych
warsztaty towarzyszące wystawie „Stanisław Mazuś. Mniej znany”
Podążając szlakami Stanisława Mazusia, będzie można wcielić się w projektantów wnętrz Tyskich Zakładów Gastronomicznych z czasów PRL–u.
Bohater wystawy w latach 1970–1975 zajmował się m. in. wystrojem wnętrz tyskich lokali. W 1972 roku stworzył np. ponad dwumetrową panoramę stolicy Gruzji – Tbilisi – oraz portret gruzińskiego poety, Szota Rustaweli, do Herbaciarni Gruzińskiej znajdującej się przy dzisiejszym placu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Jesteś ciekawy lub ciekawa, jak wyglądały tyskie lokale gastronomiczne w II połowie XX wieku? Jeśli tak, to idealne będą warsztaty plastyczne, podczas których będziemy tworzyć obrazy, plakaty, napisy i inne dekoracje, które zaaranżujemy w jednej z muzealnych sal. Pomieszczenie stanie się naszą kawiarnią lub restauracją, a głównym elementem zdobiącym będzie widniejąca tam panorama Tbilisi autorstwa Stanisława Mazusia. Poznamy zdjęcia tyskich lokali z tamtych czasów i na ich wzór spróbujemy stworzyć własną przestrzeń gastronomiczną.

Warsztaty rozpoczniemy od wspólnego zwiedzenia wystawy czasowej „Stanisław Mazuś. Mniej znany”.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi.
Ważne: 
osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

więcej o wystawie czasowej „Stanisław Mazuś. Mniej znany”

Cena: 10 zł od osoby
Uwaga!
obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43–100 Tychy
W tytule przelewu prosimy o wpisanie: „warsztaty zostań dekoratorem tyskich zakładów gastronomicznych 4.02.2023 – imię i nazwisko uczestnika lub uczestniczki”
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e–mail.

 

fot. Kawiarnia Mimoza, fot. Stanisław Kasperowicz, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące