koncert

Festiwal Szantowy Port Pieśni Pracy
Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy
Za oknem zima, więc trzeba się rozgrzać. Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy może w tym pomóc. Zapraszamy wszystkich fanów szant na to coroczne wydarzenie.

Program koncertów:

17.00-17.45 – Trzecia Miłość
18.00-18.45 – Perły i Łotry
19.00-20.30 – Mietek Folk

Dodatkowo zapraszamy na marynistyczne warsztaty oraz animacje dla dzieci, które odbędą się w przestrzeni Arteteki (1 piętro Pasażu Kultury Andromeda) w godzinach 17.00-20.00.

Mietek Folk:
jest znanym w całym kraju wykonawcą piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Brzmienie zespołu – to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.

Zespół regularnie gości na scenach najważniejszych wydarzeń związanych z piosenką żeglarską – zarówno nad morzem jak i na Mazurach. W dorobku zespołu znajdują się 5 płyty z autorskimi programami opowiadającymi o piratach i życiu na morzu.

Muzyka, teksty piosenek, kolorowe stroje – słowem osobowość sceniczna grupy sprawia, że widzowie cenią sobie atmosferę, która zespół potrafi stworzyć podczas koncertów na żywo. Doskonały kontakt z publicznością od lat doceniany jest regularnie przez organizatorów festiwali żeglarskich, tawern, i klubów oraz eventów firmowych. Spontaniczna błyskotliwa konferansjerka muzyków, spora dawka improwizacji i muzycznego happeningu, tworzą jedyne w swoim rodzaju widowisko w stylu MIETEK FOLK OLSZTYN.

Skład zespołu:
Waldemar „Kaczor” Krasowski – gitara akustyczna, śpiew
Piotr „Szyman” Szymański – gitara elektryczna
Piotr „Koval” Kowalewicz – śpiew
Paweł „Welon” Grzywacz – perkusja, śpiew
Adam Stelmach – gitara basowa, śpiew

Perły i Łotry:
Siłą i rozpoznawalną marką Pereł i Łotrów były zawsze bardzo profesjonalne aranżacje (zarówno wokalne jak i instrumentalne) oraz wykonawstwo na najwyższym poziomie. W repertuarze dominują tradycyjne pieśni morza, jak i współczesna piosenka żeglarska oraz folk. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zaśpiewają to, co im w szantowych duszach gra.

Skład zespołu:
Adam Nawrot
Michał Mrozik
Michał Gramatyka
Włodzimierz Dębski
Ireneusz Herisz
Wojciech Harmansa

Trzecia Miłość:
Zespół powstał w październiku 2012 roku. Muzycy znający się dobrze ze sceny szantowo-folkowej postanowili pokazać się szerszej publiczności z troszeczkę innej strony i zaprezentować swoje pomysły muzyczne, często trzymane gdzieś głęboko w szufladach. Repertuar zespołu jest poetycki, emocjonalny, z pogranicza piosenki autorskiej i żeglarskiej. W melodiach słychać inspiracje muzyką irlandzką i amerykańskim bluegrassem. Pojawiają się również utwory z wykorzystaniem potencjału dwóch par skrzypiec.

Zespół występuje na ogólnopolskich festiwalach szantowo-folkowych, w tawernach, pubach, na rynkach miast, barkach i jachtach, w amfiteatrach, górskich chatkach i w wytwornych salach koncertowych. Za każdym razem daje z siebie wszystko, przesyłając publiczności dawkę pozytywnej energii.

Skład zespołu:
Jolanta „Skrzypaczka” Gacka – śpiew, skrzypce
Justyna „Ciastek” Rodasik – śpiew, skrzypce
Michał „Słowik” Słowikowski – śpiew, gitara akustyczna
Wojciech „Muzyk” Harmansa – śpiew, akordeon
Michał „Doktor” Gramatyka – gitara basowa

 

UWAGA

Bardzo chcemy, aby podczas koncertu wszyscy czuli się bezpiecznie, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych powyżej obowiązującego limitu 30% miejsc po dobrowolnym okazaniu dokumentu potwierdzającego szczepienie. Dziękujemy i do zobaczenia!

 

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach