koncert

Festiwal Szantowy Port Pieśni Pracy
Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy
Za oknem zima, więc trzeba się rozgrzać. Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy może w tym pomóc. Zapraszamy wszystkich fanów szant na to coroczne wydarzenie.

Program koncertów:

17.00-17.45 – Trzecia Miłość
18.00-18.45 – Perły i Łotry
19.00-20.30 – Carrantuohill

Dodatkowo zapraszamy na marynistyczne warsztaty oraz animacje dla dzieci, które odbędą się w Teatrze Małym w Tychach w godzinach 17.00-20.00. Klub Żeglarski Ziemowit oraz 9. Harcerska Drużyna Wodna „Konie Morskie” zapraszają do udziału we wspólnych zabawach dzieci młodsze pod opieką rodziców, a także te trochę starsze do wspólnego rysowania i zabaw origami oraz mierzenia się z żeglarskimi wyzwaniami, jak nauka węzłów czy wiosłowanie pagajem. Te atrakcje czekać będą
w godzinach 17.00 – 20.00 (liczba miejsc ograniczona).

Carrantuohill:
Grupa Carrantuohill istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na „celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna), poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.
Skład zespołu:
Ania Buczkowska
Adam Drewniok
Maciej Paszek
Dariusz Sojka
Zbigniew Seyda
Marek Sochacki
Bogdan Wita

Perły i Łotry:
Siłą i rozpoznawalną marką Pereł i Łotrów były zawsze bardzo profesjonalne aranżacje (zarówno wokalne jak i instrumentalne) oraz wykonawstwo na najwyższym poziomie. W repertuarze dominują tradycyjne pieśni morza, jak i współczesna piosenka żeglarska oraz folk. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zaśpiewają to, co im w szantowych duszach gra.
Skład zespołu:
Adam Nawrot
Michał Mrozik
Michał Gramatyka
Włodzimierz Dębski
Ireneusz Herisz
Wojciech Harmansa

Trzecia Miłość:
Zespół powstał w październiku 2012 roku. Muzycy znający się dobrze ze sceny szantowo-folkowej postanowili pokazać się szerszej publiczności z troszeczkę innej strony i zaprezentować swoje pomysły muzyczne, często trzymane gdzieś głęboko w szufladach. Repertuar zespołu jest poetycki, emocjonalny, z pogranicza piosenki autorskiej i żeglarskiej. W melodiach słychać inspiracje muzyką irlandzką i amerykańskim bluegrassem. Pojawiają się również utwory z wykorzystaniem potencjału dwóch par skrzypiec.
Zespół występuje na ogólnopolskich festiwalach szantowo-folkowych, w tawernach, pubach, na rynkach miast, barkach i jachtach, w amfiteatrach, górskich chatkach i w wytwornych salach koncertowych. Za każdym razem daje z siebie wszystko, przesyłając publiczności dawkę pozytywnej energii.
Skład zespołu:
Jolanta „Skrzypaczka” Gacka – śpiew, skrzypce
Justyna „Ciastek” Rodasik – śpiew, skrzypce
Michał „Słowik” Słowikowski – śpiew, gitara akustyczna
Wojciech „Muzyk” Harmansa – śpiew, akordeon
Michał „Doktor” Gramatyka – gitara basowa

UWAGA
Bardzo chcemy, aby podczas koncertu wszyscy czuli się bezpiecznie, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych powyżej obowiązującego limitu 30% miejsc po dobrowolnym okazaniu dokumentu potwierdzającego szczepienie. Dziękujemy i do zobaczenia!

 

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach