spotkanie

XIII Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy
Zimowa podróż motocyklem na Syberię
Marek Suslik (Marco PL)
Zimą na motocyklu do najmroźniejszego miasta na świecie? Takiego wyczynu dokonał tyski podróżnik! Zapraszamy 19 grudnia o godz. 19.30 na Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego będzie można wysłuchać opowieści z zimowej wyprawy.

Marek Suslik – White Wolf. Jakuck. Zimą. Motocyklem.
Mapa Google pokazuje, że można tę trasę pokonać w sto pięćdziesiąt godzin. No cóż, faktycznie bywało (i to na odcinku liczącym, bagatela, 3000 km), że Marek Suslik nie wyłączał silnika nawet na postoju, ale powód był jednak inny niż chęć nieprzerwanej jazdy. Chodziło o temperatury, które nierzadko spadały do minus pięćdziesięciu stopni. Nie mogło być inaczej, bo pochodzący z Tychów motocyklista wybrał się na wyprawę z rodzinnego miasta do… Jakucka na Dalekim Wschodzie Rosji w samym środku zimy. Na swojej Elzie, jak ją pieszczotliwie nazywa, czyli hondzie XL600LM, rocznik 1987, Suslik przejechał w styczniu 2020 roku ponad 11 tys. km. Od Czelabińska w podróży towarzyszył mu zaprzyjaźniony rosyjski motocyklista, Arsenij Aboimow, jadący Toyotą Land Cruiser jako samochodem wsparcia technicznego.
Tyski Podróżnik znany jako Marco PL odebrał w październiku tego roku w Gdyni, podczas gali Kolosów, wyróżnienie w kategorii „Wyczyn” za „udane zaadaptowanie siebie i sprzętu do ekstremalnych temperatur i warunków syberyjskiej zimy”.

Historii Marka można posłuchać podczas wywiadu zrealizowanego w dwóch częściach przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach cyklu podróżniczego „Niemożliwe? Nie dla Polaków!”

Zachęcamy do wysłuchania tej niezwykłej opowieści oraz spotkania z podróżnikiem podczas Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach