spotkanie

XIII Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy
Zimowa podróż do Laponii z psem
Tandemowe Trip Love: Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki
Piękna wyprawa z psim przyjacielem na kraniec Laponii. Zima, renifery, zorza polarna i 10 miesięcy w podróży przez 7 krajów Europy. Zapraszamy na opowieść 18 grudnia o godzinie 19.30 na Placu Baczyńskiego w scenerii Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Wyprawa pełna niezwykłych historii, doświadczeń, chwil pełnych grozy, a także pięknych, wzruszających i zabawnych wydarzeń. Opowieść historii niemożliwej, gdy wszyscy pukali się w głowę, oni na szczęście nie słuchali i jeszcze silniej naciskali na pedały roweru walcząc z lodowym wiatrem smagającym twarze.
Ponad 9 miesięcy w drodze, 8 tysięcy kilometrów pokonanych pojazdem ważącym 400 kg – tandemem, duża przyczepka i 50-cio kilogramowy pies. Z Polski wyruszyli pod koniec listopada, gdy zdobywali Nordkapp w czerwcu zima wciąż nie opuszczała Półwyspu Skandynawskiego. Dzięki pionierskiemu wyczynowi Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki wpisali się w historię jako pierwsi podróżnicy, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy ekstremalnie trudnej wyprawy.
Nieraz mierzyli się z ogromnymi trudami, jednak nie znaleźli wystarczającego powodu, by się poddać i zawrócić. Nagrodą byli ludzie spotkani po drodze, prawdziwa przyjaźń Saamów, pierwotnego ludu Laponii i niezwykły dar ich tradycyjnego rzemiosła, który nigdy nie opuszcza rodzimych kręgów. Odwiedziny w lapońskiej wiosce prawdziwego Świętego Mikołaja, pogłaskanie za uchem renifera i poznanie tajemnic elfów. Setki godzin przy ognisku, miliony gwiazd nad głową, pogonie za polującym na renifery Kadlookiem, zorze polarne, pierścionek zaręczynowy, który dopełnił całą wyprawę i miękkie futro malamuta, który nie tylko ogrzewał podczas mroźnych nocy, gdy temperatura dochodziła do -35st C, ale był najlepszym Przyjacielem i towarzyszem drogi, ponieważ to on był głównym Bohaterem i co najważniejsze – sprawcą! zimowej drogi na lodowy kraniec Europy.

Przybądź i wysłuchaj jeszcze więcej niesamowitych historii, które wydarzyły się w Laponii!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach