spektakl

Performance w witrynie sklepowej
ZAPISKI Z ZAMKNIĘCIA
Sztuka handlu – handel sztuką
5 czerwca pomiędzy godziną 13:00 – 20:00, w witrynie kultury galerii handlowej Gemini Park Tychy, odbędzie się performance z udziałem Kamilli Baar - „Zapiski z zamknięcia / sztuka handlu-handel sztuką”.

Aktorka Kamilla Baar oraz Paweł Drzewiecki, Dyrektor Teatru Małego w Tychach, podjęli w tym projekcie próbę teatralnej ilustracji zjawiska izolacji społecznej spowodowanej pandemią.

W zamkniętej przestrzeni witryny sklepowej, Kamilla Baar wciela się w postać aktorki odbywającej kwarantannę, a że rzecz dzieje się w galerii handlowej, artystycznej rewizji zostanie poddany temat handlu i przynależnej do niego ceny i wartości – ludzkiego życia, tradycji, młodości, miłości czy przyjemności.

Całość zbudowana jest z sześciu, prezentowanych w określonych godzinach odsłon zakończonych post scriptum, bazujących na utworach literatury polskiej i światowej, m.in : „Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena, „Sklepy cynamonowe” Bruno Schulza, „Estcher” Stefana Chwina, „Poskromienie złośnicy” Williama Szekspira, „Dziwka z OHIO” Hanocha Levina, „Idiota” F. Dostojewskiego.

Wydarzenie będzie  można oglądac na żywo w Galerii handlowej GEMINI PARK TYCHY  oraz  na kanale YouTube Teatru Małego Tychy.

 

AGENDA PERFORMANCU:

ODSŁONA I – „Ile dla Ciebie jest warte ludzkie życie?”: na podstawie „Dziewczynki z zapałkami” Hansa Christiana Andersena, g.13.00

ODSŁONA II – „Ile warta jest tradycja?”: na podstawie „Sklepów cynamonowych” Brunona Schulza ,  g.14:15

ODSŁONA III –  „Jaką cenę płacisz za bycie sobą?”: na podstawie „Fantazy” Juliusza Słowackiego i „Poskromienia złośnicy” Williama Szekspira, g.16.00

ODSŁONA IV –  „Czy młodość jest warta każdej ceny?”: na podstawie „Estcher” Stefana Chwina,  g.17:15

ODSŁONA V –  „Ile kosztuje przyjemność?”: na podstawie „Dziwki z OHIO” Hanocha Levina , g.18:15

ODSŁONA VI – „Ile warta jest miłość?”: na podstawie „Idioty” Fiodora Dostojewskiego, g.19.30

ODSŁONA VII -„P.S”, g. 20.00 

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach