warsztaty

Zabawa w mozaikę
rodzinne warsztaty towarzyszące wystawie „Vinicius Libardoni: Memento”
Zainspirowani wystawą „Vinicius Libardoni: Memento”, proponujemy skłonienie do refleksji nad tym, co utracone i niedostrzegalne dla oka tak, jak jeszcze 50 lat temu…

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów stworzą mozaikę. Za inspirację posłuży mozaikowa dekoracja (proj. i wyk. Franciszek Wyleżuch) z nieistniejącego już budynku Zakładu Elektroniki Górniczej w Tychach (proj. Marek Dziekoński). To zaproszenie do świata abstrakcji, światłocienia, zabawy kontrastami, tak jak to robili architekci i plastycy podczas projektowania dawnej tyskiej ikony miasta – ZEG-u.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w innym, wcześniej wspólnie ustalonym terminie do 26 sierpnia 2023 roku (udział płatny: 100 zł od grupy, maksymalna liczba uczestniczek i uczestników to 30 osób).

fot. mozaika na budynku dawnego Zakładu Elektroniki Górniczej w Tychach, projekt i realizacja: Franciszek Wyleżuch, fot. Patryk Oczko 2015

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach