spotkanie

Niemożliwe? Nie dla Polaków! Miniwywiad z podróżnikiem.
Wywiad z Markiem Suslikiem
Naszym gościem będzie Marek Suslik - człowiek z ogromną wyobraźnią i odwagą. Gdzie zaprowadziła go ta mieszanka wybuchowa? Tego dowiecie się już 19 lutego!

Marek Suslik, tyski motocyklista, który uznał, że dla jego dwóch kółek nie ma przeszkód nie do pokonania, a każda pora roku jest idealna na wyprawę, dlatego przystosował swoją towarzyszkę drogi – Elzę, czyli Hondę XL 600 LM do srogiej zimy, montując między innymi narty po bokach jednośladu i wyruszył w najzimniejsze miejsce na ziemi – Ojmiakon w północnej Rosji. Jego plan zakładał wyruszenie w drogę w styczniu 2020 roku i przejechanie prawie 11 tysięcy kilometrów zimą z Tychów na drugi kraniec Azji w mrozie dochodzącym do – 50 stopni C! Po miesiącu zdobył Jakuck, na którym zakończył swą podróż. Choć człowiek jeszcze pragnął jechać dalej, maszyna się poddała.
Nie była to jego pierwsza zimowa wyprawa motocyklem, we wcześniejszych latach odbył trasy, które upewniły go, że taka aktywność jest możliwa.
Jak pokonać zimową drogę motocyklem, jak się przygotować, co było najtrudniejsze, a także jak wygląda codzienność w takich warunkach – możecie usłyszeć w wywiadzie z Markiem Suslikiem dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w dniach:
19.02.2021 g. 19.00 – część 1 rozmowy
21.02.2021 g. 19.00 – część 2 rozmowy
Zapraszamy!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach