wystawa

Okno na Kulturę
Wystawa malarstwa Twórców Sztuki „Paleta”
rysunki, ceramika, makrama
Podczas marcowo-kwietniowej wystawy w Gemini dział społeczno-kulturalny TSM Oskard zaprosi do świata wyjątkowej sztuki prezentując malarstwo Twórców Sztuki „Paleta”, rysunki dzieci, ceramikę i makramę stworzone podczas zajęć z mieszkańcami.

W ramach bogatej działalności artystycznej TSM Oskardu organizowane są wystawy malarstwa i fotografii. Spółdzielnia ta zrzesza grupy pasjonatów, m.in. w prężnie funkcjonującym Klubie Twórców Sztuki „Paleta”. To działająca od ponad 20 lat grupa pasjonatów malarstwa, rysunku, grafiki i rękodzieła. Klub powstał z inicjatywy wieloletniej pracowniczki działu społeczno-kulturalnego TSM Oskard, Pani Haliny Stanickiej, która zapoczątkowała cykliczne spotkania amatorów sztuki w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza”. „Paleta” ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych, wyjazdowych plenerów malarskich, a jej członkowie są laureatami licznych konkursów i przeglądów sztuki. Przez lata swojej działalności „Paleta” współorganizowała wiele ciekawych wydarzeń i warsztatów artystycznych, integrując przy tym spółdzielcze i lokalne środowisko twórcze. Od 6 lat opiekunem grupy jest Pani Aneta Mlaś, której wystawę w „Oknie na Kulturę” można było oglądać w zeszłym roku. Klub obecnie liczy 20 aktywnych członków, którzy raz w miesiącu spotykają się w pracowni SDK „Tęcza” aby wspólnie malować i tworzyć ciekawe projekty.

W ramach nowości i poszerzania umiejętności organizowane są warsztaty z makramy dla mieszkańców. To znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Przez lata zapomniana technika dziś znów zyskuje na popularności. Uczestnicy warsztatów poznają i ćwiczą podstawowe węzły i różnorodne ich kombinacje, aby ostatecznie stworzyć wyjątkowe dzieło.

„Wystawa w „Oknie na Kulturę” to namiastka naszych działań, która podkreśla niewątpliwy wkład placówek w budowanie relacji międzyludzkich w ramach społeczności lokalnej oraz tworzenia warunków bogatego życia kulturalnego członków Spółdzielni”, podkreśla kierownik działu Gabriela Strzezik.

Wystawa potrwa do 8 kwietnia 2022 r.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach