spektakl

Produkcja własna
Katarzyna Ryrych
„Wyspa mojej siostry”
reż. Joanna Piwowar-Antosiewicz
Zapraszamy na opowieść pełną przygód, dla każdego kto boi się niekiedy przybijać do brzegów nowych, nieznanych wysp na wielkim oceanie życia… uwierzcie, nie ma na nich ludożerców, dzikusów ani potworów – tylko ludzie. Tacy sami jak Ty i Ja.

„Wyspa mojej siostry”, to rodzinny integracyjny projekt artystyczny, stworzony na podstawie książki Katarzyny Ryrych opisującej przygody dwóch sióstr, z których jedna jest trochę „inna”. Jest to starsza, Pippi, która jakby żyje na samotnej wyspie, w innym świecie. Na tę wyspę wprowadza nas jej młodsza siostra Myśka. Dzięki niej będziemy mogli poznać piesokota, pobiec na biegun północny i zostać wieszczem, czy nauczyć się, jak zrobić ciasto górnik na poprawę humoru.

W oparciu o książkę i cykl rodzinnych warsztatów, które odbyły się w okresie wakacyjnym w Teatrze Małym, dramaturżka Justyna Lipko-Konieczna, związana z Teatrem 21, stworzyła scenariusz spektaklu, w którym udział biorą różnorodni twórcy i realizatorzy. Powstała twórcza kooperatywa artystów i artystek skupionych, na co dzień, wokół ŚDS św. Faustyny w Tychach oraz zespołu Teatru Małego, która podjęła się próby stworzenia inicjatywy artystycznej ponad sprawnościami.

„Nasz spektakl ukazuje, że inny nie jest ani lepszy, ani gorszy, jest po prostu inny… Pracując twórczo z grupą chcieliśmy nie tylko rozbroić kategorię „inności”, ale przede wszystkim, przyjrzeć się temu, czym są relacje, jak i co je tworzy. Taka perspektywa koresponduje z koncepcją programową zaproponowaną przez Dyrektora Teatru Pawła Drzewieckiego. Siłą książki i mam nadzieję naszego spektaklu jest to, że oswajamy się z odmiennością, ale jednocześnie dobrze się bawimy podążając za tym co spotyka Pippi i Myśkę” – mówi pomysłodawczyni i reżyserka spektaklu Joanna Piwowar-Antosiewicz, na co dzień pedagożka teatru i edukatorka Teatru Małego w Tychach.

UWAGA!!! Spektakl dla grup zorganizowanych odbędzie się 15, 16, 17 lutego o godz. 9.00 i 11.00. Kontakt dla grup: joanna.piwowar@teatrmaly.tychy.pl

Autor: Katarzyna Ryrych
Scenariusz i dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
Reżyseria: Joanna Piwowar-Antosiewicz
Choreografia: Katarzyna Helena Żeglicka, grupa CHOREON
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz, Michał Sosna

Występują:
Alina Bachara
Anna Białoń
Mateusz Błoński
Halina Czypionka
Paweł Drzewiecki
Maciej Kostuś
Dorota Kusz
Sławomir Kwiotek
Mariusz Malisak
Andrzej Michalak
Arkadiusz Michalak
Patrycja Paluch
Agata Sujka
Rafał Szebesta
Aleksandra Szpura

Spektakl rodzinny (dla dzieci od 8 lat).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach