performance

XIII Tyski Festiwal Performance / Reprodukcje Rekonstrukcje
Władysław Kaźmierczak i Ewa Rybska
Duet artystów swój performance, zbudowany na temacie przewodnim festiwalu (Reprodukcje Rekonstrukcje), zaprezentuje pierwszego dnia XIII edycji Tyskiego Festiwalu Performance.

Władysław Kaźmierczak  (Gorzów Wielkopolski, 1951)
Polski artysta współczesny, performer, kurator festiwali performance, autor tekstów o tej sztuce. Ukończył Wydział Malarstwa na Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni profesora Jonasza Sterna, 1971–1976. Wraz z Arturem Tajberem zorganizował w 1981 w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Krakowie pierwszy polski przegląd sztuki performance Manifestacje/Performance. W latach 1991–2006 Dyrektor Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku. Wieloletni kurator Międzynarodowego Festiwalu Performance Zamek Wyobraźni. Od roku 1974 zrealizował ponad 240 performance. W swoich performance posługuje się ironią i groteską wobec sztuki, religii, polityki i globalnych zmian w świecie. Nie angażuje się w wypowiedzi poprzez inne media. Performance jest dla niego jedyną formą wypowiedzi artystycznej.

Rybska Ewa (Gorzów Wielkopolski, 1958)
Ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Mińsku Mazowiecki. W latach 1994–2006 kuratorka w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku. Współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Performance Zamek Wyobraźni w latach 1993–2005.

Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.
Wydarzenie organizowane jest ze środków miasta Tychy

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach