wystawa

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”
Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” ponownie rusza w trasę w 2022 roku! Historia pierwszych lat polskiej niepodległości na nowoczesnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, zawita do 40 miast z całej Polski w tym do Tychów.

W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. Sto lat temu kończył się proces formowania granic państwowych po I wojnie światowej i licznych konfliktach przygranicznych. Na mapach Europy pojawił się wywalczony kształt niepodległej Polski, a wysiłki tysięcy obywateli skupiły się na odbudowie polskiej państwowości w wielu dziedzinach życia, w szkołach, zakładach przemysłowych, biurach, szpitalach, urzędach, bankach czy instytucjach kultury.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zorganizowany jest w specjalnym module ekspozycyjnym typu „Jumbo Infomobil” przemieszczającym się po Polsce za sprawą ciągnika siodłowego „Volvo” FH12. Naczepa po rozstawieniu ma aż 62 m2 powierzchni ekspozycyjnej. Interaktywna przestrzeń z atrakcjami takimi jak pokazy VR, hologramy i makiety będzie dostępna bezpłatnie przez trzy dni. Zapraszamy do zwiedzania!

Program zwiedzania ekspozycji:
10 maja w godz. 12.00-18.00
11 maja w godz. 10.00-18.00
12 maja w godz. 10.00-16.00

Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas na obejrzenie filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Dlatego prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” oraz Fotobudki.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem Projektu jest PKN ORLEN.

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach