warsztaty

Budżet Obywatelski
Warsztaty fotograficzne dla dorosłych
z Jacentym Dędkiem
Szersze spojrzenie na fotografię, nabycie nowych umiejętności i skupienie pasjonatów, których w Tychach nie brakuje. To przyświeca bezpłatnym warsztatom fotograficznym dla dorosłych, które odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

W ramach cyklu spotkań organizowanych w ramach zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego projektu zaplanowano 5 praktycznych spotkań z profesjonalistami. Jak realizować swoje projekty fotograficzne oraz robić wyróżniające się fotoreportaże – tego nauczą się uczestnicy zaplanowanych w najbliższym czasie warsztatów dla dorosłych. Pierwsze odbędą się już w sobotę 27 kwietnia w MCK (godz. 9.00-15.00) i dotyczyć będą fotograficznych projektów długoterminowych – Jacenty Dędek, fotograf niezależny, dokumentalista współpracujący z dużymi tytułami prasowy, ale najchętniej oddający się własnym tematom, opowie o realizacji projektów długoterminowych.

Jak sam mówi:
To dość obszerne zagadnienie, postaram się przygotować trochę inspiracji, opowiem też o swoich projektach. Pokażę sporo zdjęć, wymienimy się refleksjami, zastanowimy się, co robić z gotowymi cyklami, jak przygotować publikację, wystawę, itd. Na pewno porozmawiamy też o sposobach ujęcia, kontekstach, narzędziach – o tematach interesujących dla warsztatowiczów.

Uczestnicy mogą przynieść swoje zestawy fotograficzne, by móc je skonsultować w gronie uczestników i posłuchać wskazówek prowadzącego.

Kolejne warsztaty zaplanowano na 26 maja i 9 czerwca (godziny 10.00-14.00) i połączą teorię z praktyką – odbywać się będą i w części stacjonarnej w MCK-u i w plenerze. Ich tematem będzie reportaż i fotografia uliczna, a poprowadzi je Artur Rychlicki, fotograf pracujący niespiesznie i z najwyższą uwagą, redaktor naczelny m.in. gazety-fotograficznej.org

Uwaga! Brak wolnych miejsc.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach