spotkanie

W pogoni za mrozem. Od Jakucji po Alaskę
spotkanie z motocyklistą i podróżnikiem Markiem Suslikiem
Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z tyszaninem, którego pasją są ekstremalne zimowe wyprawy motocyklowe.

W środowisku motocyklistów znany jest jako „White Wolf”. W styczniu 2020 roku, jako pierwszy motocyklista na świecie, dotarł podczas samotnej wyprawy do najzimniejszego miasta świata – Jakucka w Syberii. Pokonał wówczas dystans 11 300 km przy temperaturze poniżej –50o C. Za Markiem Suslikiem wiele innych zimowych wypraw, m.in. przylądek Nordkapp w Norwegii (2018) i Moskwa (2019), a w przyszłorocznych planach samotna podróż motocyklem na Alaskę. „W styczniu 2024 roku zamierzam przejechać całą długość Kanady trasą nad Stanami Zjednoczonymi. Na wysokości Vancouver chcę wjechać w Alaskę i jedyną możliwą drogą alaskańską dojechać do Oceanu Arktycznego. Nikt jeszcze tego nie zrobił” – mówi Marek Suslik.

Osiągnięcia Marka Suslika zostały docenione podczas Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY w Gdyni, gdzie otrzymał wyróżnienie w kategorii „Wyczyn” za „udane zaadaptowanie siebie i sprzętu do ekstremalnych temperatur i warunków syberyjskiej zimy”. Swoje łamy tyskiemu podróżnikowi poświęcił prestiżowy miesięcznik „National Geographic”.

Przełamujący stereotypy i szukający nowych wyzwań gość spotkania opowie m.in. o determinacji w dążeniu do celu, sztuce przetrwania na bezdrożach lodowatej Syberii, samotności podczas podróżowania, a także cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.

Dodatkową atrakcją spotkania będzie prezentacja fotografii i filmów z wypraw, a także motocykla i sprzętu, który towarzyszy Markowi Suslikowi w jego niekonwencjonalnych podróżach.

gość: Marek Suslik

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach