pokaz filmu

Kino FreeLove
„W co grają ludzie” (2020)
reż. Jenni Toivoniemi
Grupa przyjaciół po trzydziestce spotyka się w pięknej willi nad brzegiem morza, gdzie ma odbyć się urodzinowa impreza-niespodzianka. Na jaw wychodzą zaskakujące wiadomości, które skłaniają wszystkich do refleksji.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do ogrodu MCK na plenerowy na pokaz filmu. Tym razem wyświetlimy komedię w reżyserii Jenni Toivoniemi, która swoją premierę miała niedawno, bo w 2020 roku. Jest to nowa produkcja z gwiazdą „Granicy” Eero Milonoffem. Słodko-gorzka satyra na pokolenie trzydziestolatków. Film porównywany jest przez krytyków do przebojów kinowych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „Niewinne kłamstewka”.

Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?

Z pewnością. Zwłaszcza że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru.

Zapraszamy na ten pełen humoru seans pod chmurką. Pośmiejmy się razem!

obsada: Emmi Parviainen, Laura Birn, Eero Milonoff
scenariusz i reżyseria: Jenni Toivoniemi
zdjęcia: Jarmo Kiuru
czas: 117 min.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach