warsztaty

Dni Teatru Malutkiego
Uruchomić nieruchome
Prowadzenie: Monika Szpunar
Zapraszamy na rodzinne warsztaty choreografii z przedmiotem, inspirowane pracą przy produkcji spektaklu Teatru Małego dla najmłodszych „NIE-MA”.

Podczas warsztatu, w dobrej zabawie, ale też z pełną uważnością będziemy odkrywać możliwości tańczenia, poruszania się i komponowania ruchu wraz z nieożywionymi przedmiotami.

Monika Szpunar – jest tancerką i performerką o międzynarodowym doświadczeniu i wykształceniu. W czerwcu 2012 roku ukończyła Krakowską Akademię Tańca „L’art de la Danse”, uzyskując Dyplom Tancerza ZASP. Swoją edukację artystyczną Monika kontynuowała w ACTS / Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu i w The Place, London Contemporary Dance School w Londynie, które ukończyła dyplomem z wyróżnieniem (First class BA (Hons) Degree in Contemporary Dance). Podczas studiów tańczyła w choreografiach takich twórców jak: Victor Quijada, Dam Van Huynh, Kaori Ito czy Ohad Naharin. W 2016 roku spędziła 6 miesięcy w Brazylii, podczas których współpracowała z Fernando Martinsem, Jorge Garcią i Rafaelą Sahyoun oraz prowadziła warsztaty improwizacji tanecznej dla studentów Unicamp (University of Campinas). Monika Szpunar jest współzałożycielką, choreografem i tancerką The Yonis żeńskiego kolektywu improwizacji ruchu, działającego od 2017 roku i realizującego projekty z pogranicza teatru, tańca i performansu. Wraz z The Yonis występowała w londyńskich teatrach (The Yard, Stratford Circus Arts Center czy The Place) oraz na festiwalach: Edinburgh Fringe w Szkocji czy Festival D’Avignon we Francji. Monika tworzy również choreografie, prowadzi zajęcia z technik tańca współczesnego, przede wszystkim floorwork, taniec fizyczny i improwizacje oraz współpracuje z artystami takimi jak Elinor Lewis czy Livia Rita. Prace Moniki wystawiane są na platformach tanecznych takich jak Resolution w The Place czy Center 151 w Hackney, Londyn. Monika nieustannie doskonali swój warsztat poprzez uczestnictwo w międzynarodowych warsztatach z nauczycielami takimi jak David Zambrano, Hannes Langolf czy Thomas Hauert. Współtworzy kolektyw praktyki siostrzeństwa.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach