Ogród farski tego dnia wypełni się mnóstwem atrakcji dla całych rodzin. Sympatyków aktywnego trybu życia, jak również kochających muzykę i dobrą zabawę zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu. Już o godzinie 15.00 rozpoczną się gry, zabawy i rożnego rodzaju konkursy dla najmłodszych. Również na rodziców czekają atrakcyjne niespodzianki! O godzinie 16.00 rozpoczniemy trening, aby tradycyjnie, jak co roku, wspólnie rozpocząć marsz nordic-walking organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach. Tuż po godzinie 17.00 na scenie rozbrzmiewać będą góralskie nuty w wykonaniu kapeli góralskiej Hajduk ze Szczyrku, która rozgrzeje publiczność przed występem gwiazdy wieczoru Mariusza Kalagi. Zaśpiewa on znane przeboje muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex”, a także szlagierowe kompozycje „Jedna z gwiazd”, „Co tu jest grane?”, „Nie zapomnę tamtej nocy”, „Już zamknąłem serca drzwi”, „Nie więdnij mój kwiatku”, „Teraz jesteś tylko moja”, „Róża czerwona”, „Nasz mały letni romans” , „Biegnij nad morze” i wiele, wiele innych.
Mariusz Kalaga
Piosenkarz , wykonawca estradowy, obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest „Roy’em Orbisonem znad Wisły” – zodiakalny „strzelec”. Brał udział w wielu festiwalach i spektaklach muzycznych w kraju i za granicą: m.in. / Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA /
Znany jest sympatykom muzyki country z prezentacji telewizyjnych programów na „Międzynarodowym Pikniku Country” w Mrągowie na którym jest stałym bywalcem. W 2013 roku obchodził tam okrągły Jubileusz XX lecia i z rąk Pani Burmistrz otrzymał tytuł „Honorowego Kowboja Miasta Mrągowa”. Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. w TVP POLONIA, w TVP Rozrywka, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik Dwójki” – Zbigniewa Górnego oraz „Lista Śląskich Szlagierów” , „Przebojowe Smaki” , czy „Szlagierowa Lista Telewizji TVS”.
Artysta powtarza, że „muzyka jest dla niego wszystkim, pomaga wyrażać emocje, łączy ludzi, dotyka wszystkich aspektów jego życia oraz jest przekazem jego przeżyć i przemyśleń życiowych”.
Kapela Góralska Hajduk
Ich muzykowanie w obecnym składzie rozpoczęło się w 2005 roku. Każdy z członków kapeli od najmłodszych lat gra, śpiewa lub tańczy w zespołach i kapelach góralskich. Kapela Góralska zaczerpnęła swoją nazwę od najpiękniejszego i najbardziej żywiołowego tańca Górali Żywieckich – Hajduka. Grają głównie na instrumentach smyczkowych, co w znakomity sposób podkreśla specyficzny charakter muzyki góralskiej, ale nie jest im obca także piosenka biesiadna.
Link do wydarzenia: