wernisaż

Okno na kulturę
Piotr Podsiadły
„Tyscy rzemieślnicy w obiektywie”
fotografia
Już 21 czerwca, galeria handlowa Gemini otworzy się na tyskich rzemieślników. W wystawie z cyklu Okno na Kulturę zostaną zaprezentowane sylwetki rękodzielników, z których usług możemy jeszcze korzystać w naszym mieście.

Błyskawicznie postępujący rozwój technologiczny zachwyca swoimi możliwościami, ale i zabija duszę produktów oraz usług. To ludzie, ich umiejętności i fachowość, często zdobywana latami, sprawiają, że zwykłe tworzywo nabiera wyjątkowego charakteru. Ich doświadczenie pozwala tchnąć nowe życie w nadgryzione zębem czasu przedmioty codziennego użytku, a wyobraźnia daje nieograniczone możliwości. Właśnie dlatego warto korzystać z tego, co mają do zaoferowania jedyni w swoim rodzaju, a nierzadko także ostatni w fachu – tyscy rzemieślnicy.

Ocalmy od zapomnienia zawody, które z pokolenia na pokolenie przekazują wyjątkową jakość i wielowiekową trwałość wykonywanych przedmiotów. Nie pozwólmy, by zniknęły z mapy naszego miasta. Wraz z upadkiem sztuki rzemiosła upadnie wartościowość wytwórczości, a wraz z tym niechybnie pożegnamy się z jakością usług na rzecz jednorazowości.

Przyjdź na wystawę i poznaj wyjątkowe historie tyskich rzemieślników. Więcej informacji znajdziesz w Tyskiej Bazie Rzemieślników.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie umtychy.pl.

Wystawa potrwa do 16 września 2023.

foto. Piotr Podsiadły

GALERIA


ORGANIZATOR:

Urząd Miasta Tychy