koncert

Polish Sounds
Tymon Tymański
„Republika” to projekt Tymona Tymańskiego, w którym trójmiejski artysta podjął się muzycznej konfrontacji z nowofalową legendą lat 80.

Łatwiej byłoby wymienić gatunki muzyczne, których Tymon Tymański nie wykonywał w swoim charakterystycznym, kuglarskim stylu. Od jazzu po disco polo, od muzyki góralskiej po punk – wszędzie go pełno, każdą formę potrafi wypełnić, nasycić i rozsadzić. Tym razem jednak sprawa jest poważna.

„Żaden polski zespół nie wywołał na mnie tak piorunującego wrażenia, jak Republika. Uczyłem się pisać polskie teksty, nieustannie konfrontując je z charyzmatyczną rockową poezją Ciechowskiego” – przyznaje Tymański. Wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej sceny alternatywnej. W projekcie „Republika” inspiracja przerodziła się w reinterpretację. Tymon, wspierany na scenie przez kwartet Cztery Czwarte, spłaca artystyczny dług zaciągnięty u Ciechowskiego, przetwarzając nowofalowe klasyki na współczesny język muzyczny, łączący m.in. post rock, jazz i elektronikę.

GALERIA


ORGANIZATOR:

AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy