spotkanie

Tylko złoto! Spotkanie z hokeistami GKS-u Tychy
spotkanie z Tomasem Fučíkiem, Bartłomiejem Jeziorskim i Alanem Łyszczarczykiem
Już 8 września 2023 roku rozpoczyna się kolejny sezon Polskiej Hokej Ligi. Jak zawsze, jednym z największych faworytów rozgrywek będzie GKS Tychy.

GKS Tychy już pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, a w poprzednim sezonie dopiero w wielkim finale musiał uznać wyższość GKS-u Katowice. Teraz cel jest oczywisty: zdobyć mistrzowski tytuł!

Podczas spotkania w TGS czołowi hokeiści tyskiej drużyny Tomas Fučik, Bartłomiej Jeziorski i Alan Łyszczarczyk opowiedzą o przygotowaniach do rozgrywek, planach na nowy sezon, a także o swoich karierach. Z pewnością odpowiedzą również na pytania uczestników spotkania.

Tomas Fučík jest bramkarzem GKS-u Tychy od grudnia 2021 roku. Czech jest wychowankiem SK Horacka Slavia Třebíč. W trakcie swojej kariery występował w klubach z Czech, Słowacji i Anglii. W Polsce jest również znany z gry w JKH GKS Jastrzębie i Lotosie PKH Gdańsk. Jest czołowym bramkarzem Polskiej Hokej Ligi.

Bartłomiej Jeziorski jest wychowankiem GKS-u Tychy i będzie to już dla niego dziesiąty sezon w naszej drużynie. Treningi w Tyskich Lwach zaczął w wieku 7 lat. W drużynie seniorów GKS-u zadebiutował w sezonie 2014/15, ale dopiero w następnym na dobre przebił się do składu. Cztery razy był mistrzem Polski – w 2015, 2018, 2019 i 2020 roku, trzykrotnie zdobył Puchar Polski. Reprezentant kraju.

Alan Łyszczarczyk jest wychowankiem Podhala Nowa Targ. Swoją karierę rozwijał za granicą. m.in w amerykańsko-kanadyjskiej lidze ECHL, która jest bezpośrednim zapleczem AHL i NHL. Od sezonu 2021/22 grał dla mistrza Czech Oceláři Trzyniec oraz drużyny farmerskiej HC Frydek Mistek. Jest reprezentantem Polski. Pod koniec stycznia 2023 roku dołączył do Comarch Cracovii. W czerwcu jeden z najlepszych polskich napastników podpisał roczny kontrakt z GKS-em Tychy.

 

fot. Włodzimierz Chrzanowski

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach