wernisaż

Okno na kulturę
„Tychy w fotografii”
zbiorowa wystawa fotografii
Od 14 kwietnia tyskie Okno na kulturę w Galerii Gemini Tychy wypełnią fotografie miasta. Wystawa jest kontynuacją i przedłużeniem działalności miejskiej facebookowej grupy „Tychy w fotografii”, która zrzesza miłośników fotografii i tyskich kadrów.

Podczas wernisażu będzie okazja do spotkania z autorami zdjęć i rozmowy.

Grupa „Tychy w fotografii” została założona przez Urząd Miasta Tychy w lipcu 2022 roku z myślą o miłośnikach zdjęć – zarówno tych łapiących chwile na swoich smartfonach, w obiektywach aparatów, jak i dla tych, którzy po prostu lubią oglądać kadry ze swojego miasta. Fotografia stała się egalitarna. Niemal każdy może dziś przy użyciu smartfona uwieczniać chwile. Do miłośników tyskich kadrów dołączyło już ponad dwa i pół tysiąca osób, a liczba zdjęć publikowanych w serwisie systematycznie rośnie.

Pod koniec 2022 r. Biuro Prasowe UM wybrało 12 fotografii – z różnych miesięcy, różnych autorów, podsumowując działalności grupy i opublikowało je na miejskiej stronie facebookowej. Kolejnym krokiem promującym działalność tyskiej grupy fotograficznej jest kwietniowa wystawa w tyskim Oknie na kulturę, na wernisaż której szczególnie gorąco zapraszamy.

Wystawa potrwa do 16 maja 2023 r.

foto. Piotr Podsiadły

GALERIA


ORGANIZATOR:

Urząd Miasta Tychy