spotkanie

Grażyna Wolszczak gościem spotkania w ramach projektu Tury Kultury
Tury Kultury
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Znana jest przede wszystkim z roli Judyty w filmie „Ja wam pokażę” oraz Yennefer w filmie „Wiedźmin”. Bardzo często gości na naszych ekranach w roli Basi w serialu „Na wspólnej”

Uwaga! Na spotkanie obowiązywać będą wejściówki, które wydawane są w Dziale Muzycznym w Mediatece, a ich liczba uzależniona jest od rządowych wytycznych dotyczących epidemii.
Gościem spotkania będzie Grażyna Wolszczak – polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W czasie stanu wojennego występowała na deskach Teatru Nowego w Poznaniu. W 2001 roku wcieliła się w postać Yennefer w filmie “Wiedźmin”. Dwa lata później zaczęła grać w serialu emitowanym przez telewizję TVN “Na wspólnej”, gdzie wciela się w postać Barbary Brzozowskiej. W 2004 roku dostała rolę przedsiębiorczej Grażyny Weksler w serialu Polsat “Pierwsza miłość”. W 2006 roku zagrała główną rolę w komedii romantycznej “Ja wam pokażę!”, kontynuacji kultowej komedii “Nigdy w życiu”. W 2009 roku Wolszczak pojawiła się w dramacie “Zamiana”, za rolę w którym dostała nominację do Złotej Kaczki, natomiast w 2011 zagrała w filmie “Wojna polsko-ruska”.
W 2007 roku Grażyna Wolszczak z Iwoną Konieczną wydały książkę “Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą.”
Spotkanie poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.
fot. Maciej Woźniak

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach