XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF
TANCERKA
monodram Barbary Lach
Przedstawienie adresowane do widzów dorosłych i młodzieży wpisuje się swoją problematyką w świat złożonych, psychologicznych, rodzinnych i emocjonalnych międzyludzkich relacji. „Tancerka” jest przejmującą opowieścią o mijającym czasie, sztuce i miłości.

„Tancerka” to przedstawienie szczególne. Impulsem oraz inspiracją do powstania spektaklu stało się opowiadanie znakomitej, współczesnej polskiej pisarki, Laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, Olgi Tokarczuk; jego dramaturgiczna wersja to z kolei dzieło Artura Pałygi. Nad tekstem „Tancerki” i jego przeniesieniem na scenę w OTLiA pochyliły się aktorki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora – Mariola Ordak-Świątkiewicz, która zajęła się jego reżyserią oraz Barbara Lach – odtwórczyni głównej roli.
Starsza kobieta, tancerka, wspomina swoje życie, przeżywa raz jeszcze emocje związane ze swoimi bliskimi, szczególnie z ojcem. Odnajdywanie w życiu sensu, dobra, porozumienia to dramatyczny, ale nie pozbawiony ciepła i humoru proces, który obserwujemy na scenie.

Tuż po spektaklu zapraszamy widzów do Pokoju Edukacji Twóczej ( za kawiarnią Belfegor) na spotkanie z udziałem aktorki, Barbary Lach, podczas którego każdy z Państwa będzie mógł podzielić się swoimi wrażeniami lub podjąć rozmowę na tematy, których „Tancerka” dotyka.
tekst – Artur Pałyga

dramat inspirowany opowiadaniem – Olgi Tokarczuk

reżyseria- Mariola Ordak-Świątkiewicz

muzyka – Marcin Mirowski

scenografia – Eva Farkašová

projekcje multimedialne – Wojciech Świątkiewicz

w projekcjach multimedialnych wystąpiły tancerki – Julia Ciszewska, Karolina Skorupa, Zofia Szpryngiel

oraz instruktorka tańca klasycznego –Izabela Przepiórska-Górniak z Niepublicznej Szkoły Baletowej Szkoły Sztuki Tańca RAMADA Opole

wykonanie partii wiolonczeli – Bożena Kotwińska

obsada – Barbara Lach

prapremiera 18.11.2017

wiek odbiorców od 16 lat

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach