spektakl

Artur Pałyga
„Tancerka”
Reż. Mariola Ordak-Świątkiewicz
24 października o godz. 16.00 i 18.00 zapraszamy na przedstawienie Barbary Lach pt. „Tancerka”, monodram został zainspirowany opowiadaniem Olgi Tokarczuk.

„Tancerka” to przedstawienie szczególne. Impulsem oraz inspiracją do powstania spektaklu stało się opowiadanie znakomitej, współczesnej polskiej pisarki, Laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, Olgi Tokarczuk. Jego dramaturgiczna wersja to z kolei dzieło Artura Pałygi. Nad tekstem „Tancerki” i jego przeniesieniem na scenę w OTLiA pochyliły się aktorki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora – Mariola Ordak-Świątkiewicz, która zajęła się jego reżyserią oraz Barbara Lach – odtwórczyni głównej roli.

Starsza kobieta, tancerka, wspomina swoje życie, przeżywa raz jeszcze emocje związane ze swoimi bliskimi, szczególnie z ojcem. Odnajdywanie w życiu sensu, dobra, porozumienia to dramatyczny, ale nie pozbawiony ciepła i humoru proces, który obserwujemy na scenie.

Przedstawienie adresowane do widzów dorosłych i młodzieży wpisuje się swoją problematyką w świat złożonych, psychologicznych, rodzinnych i emocjonalnych międzyludzkich relacji. „Tancerka” jest przejmującą, teatralną opowieścią o mijającym czasie, o sztuce, o miłości i o pamięci.

Tuż po spektaklu zapraszamy widzów na spotkanie z udziałem aktorki, Barbary Lach, podczas którego każdy z widzów będzie mógł podzielić się swoimi wrażeniami lub podjąć rozmowę na tematy, których „Tancerka” dotyka.

Opolski Teatr Lalki i Aktora Alojzego Smolki

Dramat inspirowany opowiadaniem Olgi Tokarczuk.

tekst: Artur Pałyga
reżyseria: Mariola Ordak-Świątkiewicz
muzyka: Marcin Mirowski
scenografia: Eva Farkašová
projekcje multimedialne: Wojciech Świątkiewicz
w projekcjach multimedialnych wystąpiły tancerki: Julia Ciszewska, Karolina Skorupa, Zofia Szpryngiel
oraz instruktorka tańca klasycznego: Izabela Przepiórska-Górniak z Niepublicznej Szkoły Baletowej Szkoły Sztuki Tańca RAMADA Opole
wykonanie partii wiolonczeli: Bożena Kotwińska
obsada: Barbara Lach
prapremiera 18.11.2017
wiek odbiorców: od 16 lat

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach