spektakl

Artur Pałyga
„Tancerka”
reż. Mariola Ordak-Świątkiewicz
24 października o godz. 16:00 i 18:00 zapraszamy na przedstawienie Barbary Lach pt.: „Tancerka”, monodram został zainspirowany opowiadaniem Olgi Tokarczuk.

„Tancerka” to przedstawienie szczególne. Impulsem oraz inspiracją do powstania spektaklu stało się opowiadanie znakomitej, współczesnej polskiej pisarki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, Olgi Tokarczuk; jego dramaturgiczna wersja to z kolei dzieło Artura Pałygi. Nad tekstem „Tancerki” i jego przeniesieniem na scenę OTLiA pochyliły się aktorki Opolskiego Teatru Lalki i aktorka – Mariola Ordak-Świątkiewicz (która zajęła się jego reżyserią) oraz Barbara Lach – odtwórczyni głównej roli.

Starsza kobieta – tancerka, wspomina swoje życie i przeżywa raz jeszcze emocje związane ze swoimi bliskimi, szczególnie z ojcem. Na scenie obserwujemy dramatyczny, ale nie pozbawiony ciepła i humoru proces odnajdywania w życiu sensu, dobra i porozumienia.

Przedstawienie adresowane do widzów dorosłych i młodzieży wpisuje się swoją problematyką w świat złożonych, psychologicznych, rodzinnych i emocjonalnych międzyludzkich relacji. „Tancerka” jest przejmującą, teatralną opowieścią o mijającym czasie, o sztuce, o miłości i pamięci.

Tuż po spektaklu zapraszamy widzów na spotkanie z udziałem aktorki, Barbary Lach, podczas którego każdy z widzów będzie mógł podzielić się swoimi wrażeniami lub podjąć rozmowę na tematy, których dotyka monodram.

„TANCERKA”

Opolski Teatr Lalki i Aktora Alojzego Smolki

tekst – Artur Pałyga
dramat inspirowany opowiadaniem – Olgi Tokarczuk
reżyseria- Mariola Ordak-Świątkiewicz
muzyka – Marcin Mirowski
scenografia – Eva Farkašová
projekcje multimedialne – Wojciech Świątkiewicz
w projekcjach multimedialnych wystąpiły tancerki – Julia Ciszewska, Karolina Skorupa, Zofia Szpryngiel
oraz instruktorka tańca klasycznego –Izabela Przepiórska-Górniak z Niepublicznej Szkoły Baletowej Szkoły Sztuki Tańca RAMADA Opole
wykonanie partii wiolonczeli – Bożena Kotwińska
obsada – Barbara Lach
prapremiera 18.11.2017
wiek odbiorców od 16 lat

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach