spotkanie

Strzelectwo – sportowa przygoda dla każdego
spotkanie z Krzysztofem Rymskim ze Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego Tychy
Spotkanie dla tych wszystkich, którzy już mieli do czynienia ze strzelectwem albo chcieliby poznać tajniki tego klasycznego olimpijskiego sportu oraz spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinka czy pistoletu.

Strzelectwo jest sportem dla osób o bardzo dużej rozpiętości wieku. Wymaga harmonijnego rozwoju zarówno sił witalnych jak i umysłu. W programie olimpijskim zawody strzeleckie pojawiły się już na pierwszych nowożytnych igrzyskach w 1896 roku i prawie nieprzerwanie są rozgrywane do dziś. Polska odnosiła w nich duże sukcesy, m.in. podwójne złote medale Renaty Mauer–Różańskiej (1996 i 2000 rok) i Józefa Zapędzkiego (1968 i 1972 rok).

Gościem spotkania będzie Krzysztof Rymski, prezes i trener Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego Tychy, które działa w naszym mieście od 2011 roku. Rymski to uznany szkoleniowiec. Z reprezentacją Polski uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney (2000 rok) i Londynie (2012 rok). Przygotowywał także strzelecko do olimpijskich występów polskich pięcioboistów przed Igrzyskami w Atenach (2004 rok) oraz biathlonistki do Igrzysk w Soczi (2014 rok). Trenowani przez niego na co dzień zawodnicy z Tychów od lat przywożą medale z zawodów krajowych i zagranicznych, w Polsce tyski klub to ścisła czołówka. W 2021 roku ŚTS otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu.

Podczas spotkania będzie się można również dowiedzieć, gdzie przed laty istniała w mieście strzelnica sportowa, w jakich warunkach odbywają się obecnie treningi w broni kulowej, a także w którym miejscu powstanie nowa strzelnica.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach