spotkanie autorskie

Beksiński na Śląsku
Spotkanie z Jarosławem Mikołajem Skoczniem
Wydarzenie towarzyszące wystawie Beksiński na Śląsku
Jarosław Mikołaj Skoczeń przeprowadził ze Zdzisławem Beksińskim wiele wywiadów radiowych i prasowych. Współpracowali aż do tragicznej śmierci artysty. Opowie o znajomości z mistrzem, ich spotkaniach, rozmowach i o tym, jak wpłynął na niego Beksiński.

W piątek 26 sierpnia odbędzie się wyjątkowe spotkanie z dziennikarzem radiowym, producentem telewizyjnym, pisarzem i poetą Jarosławem Mikołajem Skoczniem, autorem książek: „Detoks. Zdzisław Beksiński”, „Norman Leto. Korespondencja”, „Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia”, gdzie znalazły się listy o życiu i śmierci pisane przez uznanego malarza oraz zostały zamieszczone obszerne fragmenty dzienników Zdzisława Beksińskiego z lat 1993-2005, w których szczerze i z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru i ironią opisuje otaczającą go rzeczywistość.

Znajomość Jarosława Mikołaja Skocznia ze Zdzisławem Beksińskim zaczęła się w momencie, gdy udał się do malarza z propozycją umieszczenia jego grafik na płycie zespołu Legendary Pink Dots, którego Tomasz Beksiński, syn Mistrza, był wielkim fanem.

Po więcej ciekawostek i szczegółów zapraszamy 26 sierpnia o godzinie 19.00. Zainteresowani będą mieli okazję zebrać autograf samego autora książek o Beksińskim.

Wstęp bezpłatny dla osób z biletem na festiwal Beksiński na Śląsku lub potwierdzeniem jego zakupu.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Tichauer Art Gallery