musical

Gościnnie
„Skrzypek na dachu”
Teatr Cieszyński – Scena Polska, Czeski Cieszyn
Temat „Skrzypka na dachu” okazuje się być na nowo aktualny. Mówi o sile tradycji, miłości, rodzinie i potrzebie tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka.

„Skrzypek na dachu” – musical na podstawie oryginału Sholem Aleichem Stories, za zgodą Arnolda Perla.

Rewelacyjny zespół Teatru Cieszyńskiego – Scena Polska na swój jubileusz 70-lecia istnienia wystawił „prawdziwe cudo”!
Jak dotąd niewiele polskich teatrów dramatycznych zmierzyło się z tym legendarnym musicalem. Zwykle zaporę stanowią wysokie koszty wystawienia i konieczność zapewnienia ponad 30-osobowej obsady aktorów perfekcyjnie śpiewających i tańczących.
„Skrzypka na dachu” wystawiono po raz pierwszy w 1964 roku w Nowym Jorku. Obsypany licznymi nagrodami został uznany najlepszym musicalem na Brodway’u. Jednak eksplozję światowej popularności spowodowała słynna filmowa wersja z Chaimem Topolem w roli Tewiego – Mleczarza. Z pewnością porównanie filmu i naszego spektaklu jest nieuniknione. Gwarantujemy jednak, że zaskoczy Państwa rozmach i dynamika realizacji scenicznej oraz perfekcyjne aktorstwo!
Realizacja Teatru z Czeskiego Cieszyna rozśmiesza, jednocześnie chwyta za serce. Wzruszają słynne piosenki „ Tradycja”, „Gdybym był bogaty”, „Pieśń Szabasowa”, „Anatewka” i wiele innych. Publiczność ukradkiem ociera łzy i nuci z wykonawcami znane wszystkim melodie.
A zatem czekamy na Państwa i życzymy miłej zabawy!

Czas trwania: 150 minut

GALERIA


ORGANIZATOR:

Krakowska Agencja Artystyczna Dariusz Liput