warsztaty

Gramy razem!
Sieciowanie i współpraca międzyinstytucjonalna
Prowadzenie: Aleksandra Malczyk
Tworzenie sieci współpracy to tzw. networking, czyli po prostu współpraca, która jest podstawą działania wielu firm i organizacji, która niesie same korzyści, jeśli jest robiona z głową, uczciwością i pozytywnym nastawieniem.
To absolutna konieczność i dla instytucji kultury, bo i one mogą efektywniej funkcjonować dzięki tworzeniu własnej sieci, która wesprze ich działania. Co to oznacza w praktyce?
– wykorzystywanie know how, tego, co potrafią lub mają inni
– robienie razem czegoś bardziej kompleksowego i przez to atrakcyjnego dla odbiorców,
– unikanie konkurencji, która często jest zmorą instytucji działających w tym samym środowisku.
Co zrobimy wspólnie na szkoleniu?
– poszukamy form współpracy między sobą (realnej!),
– rozejrzymy się dookoła, poznamy się wzajemnie i… poznamy swoje zasoby,
– przyjrzymy się od strony teoretycznej, formalnej, ale i od kuchni kilku projektom, realizowanym w partnerstwie instytucji kultury z innymi instytucjami, stowarzyszeniami i grupami nieformalnymi.
PROWADZĄCA:
Aleksandra Malczyk – trenerka, tutorka, pasjonatka neurografiki i budzenia w ludziach pasji. Autorka strategii promocji miejsc oraz budowania marek lokalnych. Podnosiła swoje wykształcenie m.in. w Portugalii, zdobywała doświadczenie w projektach i wizytach studyjnych w Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Hiszpanii. Jej sztandarowe warsztaty dotyczą kreatywności, wystąpień publicznych, a ostatnio również zarządzania stresem i dbania o równowagę życiową. Obecnie Dyrektorka ARTerii Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, gdzie z powodzeniem buduje kulturalną markę Ornontowic.
Organizator: Katowice Miasto Ogrodów
Wydarzenie odbywa się w ramach programu Metropolia Kultury, który jest częścią starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Katowice Miasto Ogrodów