festyn

Senioriada
Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Tyską Radą Seniorów i Uniwersytetem Trzeciego Wieku zapraszają na dwudniowe święto seniorów!

Pierwszy weekend czerwca wyjątkowo dedykowany jest nie tylko dzieciom, ale także osobom, których pesel wskazuje na nieco wyższy wiek.

Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić – Mark Twain.

PROGRAM:
godz. 15.00
Na początek odbędzie się rozdanie nagród I Tyskiej Spartakiady Seniorów.
Następnie licznie wystąpią utalentowani seniorzy z klubów i grup z całego miasta, prezentując umiejętności wokalne, muzyczne, taneczne, kabaretowe, plastyczne i rękodzielnicze.
Do godziny 19.00 taras ogrodu MCK w Tychach należeć będzie do przedstawicieli takich grup jak:
– Stowarzyszenie Promocji Tańca i Rekreacji współpracujące z Klubem Osiedlowym Magdalena TSM Oskard oraz Teatrem Małym,
– Dzienny Dom Pomocy Społecznej Wrzos,
– taneczny zespół ludowy Tęcza TSM Oskard,
– zespół muzyczno-wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach (zespół męski i żeński),
– Klub Seniora Platyna przy Internationaler Bund Polska,
– Klub seniora Plus (A i B),
– Polski Związek Niewidomych.
godz. 19.00
Wystąpi Aleksandra Hofman, znana środowisku tyskiemu niewidoma wokalistka, zdobywająca nagrody muzyczne na festiwalach w całej Polsce. Zakończy swój występ duetem z tyszaninem Michałem Bielskim.
godz. 19.30
Koncert solowy da Michał Bielski. Wokalista z Tychów obdarzony bogatym głosem o ciepłej barwie i szerokiej skali. Finalista Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Retro im. Mieczysława Fogga w 2016 r. Uczestnik Festiwali Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Wykonuje utwory Polskie z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych, utwory dwudziestolecia międzywojennego, utwory w języku włoskim, francuskim.
godz. 20.00
Inga Papkala o pięknym, głębokim głosie, znana między innymi z Radia Piekary. Wodzirejka, konferansjerka, urodzona, by być na scenie i zabawiać swym niezwykłym humorem i talentem muzycznym. Towarzyszyć jej będzie w duecie wyjątkowy artysta Romuald Ardanowski – trzy krotny uczestnik Szansy na Sukces i Must Be The Music. Największy rozgłos przyniosło mu dojście do półfinału w programie The Voice Senior.

Nie może Państwa zabraknąć podczas wyjątkowego święta seniorów pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach